Németh Szilárd: Soros György nem fér a bőrébe

A Fidesz alelnöke szerint az amerikai üzletembernek megvannak a magyar kiszolgálói.

MN
2017. 06. 06. 10:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Kár így mosolyogni” – intette rendre képviselőtársait Németh Szilárd miután „Soros megtámadta Magyarországot” című napirend előtti felszólalását megkezdte volna az Országgyűlésben.

A londoni támadásra utalva a fideszes politikus azt mondta: a terrorizmus és a bevándorlás kéz a kézben jár. Majd a magyar kormány bevándorlás elleni politikáját méltatta. Mint mondta, a Fidesz a magyar emberek biztonságát és szuverenitását tartja a legfőbb értéknek, és ebből egy tapodtat sem engednek. Úgy vélte, a magyar emberek már többször is nyilvánvalóvá tették: „nem akarjuk, hogy ránk erőltessék a migránsokat”, akik közül egyeseket azért küldenek, hogy „egyre kiszámíthatatlanabb terrorcselekményeket” hajtsanak végre.

Németh hozzátette: „Ennek ellenére Soros György nem fér a bőrébe”, és megvannak a hazai kiszolgálói, „Botka Lászlóval együtt kilincseltek Brüsszelben, hogy Brüsszel nyomást gyakoroljon hazánkra”. A Fidesz alelnöke szerint az amerikai üzletember elhatározta, hogy tűzön-vízen átviszi akaratát, lebontja a nemzeti határokat.

Dömötör Csaba a baloldal bevándorlási csomagjaként említette, hogy Botka László korábban azt ígérte, kormányra kerülve lebontaná a kerítést, Molnár Gyula szocialista pártelnök Dömötör szerint azt pedzegette, hogyha hatalomra kerülnek, elfogadják a betelepítési kvótákat. Szerinte az MSZP egy „előre kitervelt összeesküvésben” vesz részt az ország biztonsága ellen.

Az államtitkár azt kérte a szocialistáktól, hogy tisztázzák, miről tárgyalt Botka László Brüsszelben és lebontaná-e a határkerítést.

Dömötör Csaba viszonválasza felháborodást váltott ki az MSZP-s képviselők körében. Lezsák Sándor az Országgyűlés elnöke pedig nyugalomra intette a háborgó szocialistákat.

Az államtitkár – mint a kormány tagjai a Botka Lászlót támadó felszólalásaikban – továbbra is az MTI téves közlésére hivatkozva állította, hogy a szocialisták miniszterelnök-jelöltje győzelme esetén lebontja a kerítést. Az ellenzéki párt korábban hazugsággal vádolta a magyar állami hírügynökséget, mivel közlése szerinte Botka László a Reutersnek adott interjújában nem azt mondta, hogy győzelme esetén lebontja a déli határszakaszon a kerítést, hanem azt, hogy az EU közös határvédelmi mechanizmusának elfogadását és kiépítését követően, valamint a közel-keleti helyzet megnyugvása esetén a kerítésre már nem lesz szükség.

Hadházy Ákos napirend előtti felszólalásában bejelentette, hogy az LMP kidolgoz egy devizahitel-kárpótlási rendszert, melyet a Magyar Nemzeti Bank alapítványainál felhalmozott közel 265 milliárd forintból finanszíroznának. Az LMP-s politikus emlékeztetett arra, hogy a hetekben 170 ezer devizahiteles fog azzal szembesülni, hogy az árfolyamgát lejárta után 15 százalékkal fog emelkedni a törlesztőrészlete. Az igazán rászorultakon nem segített a kormány, de a devizahitel miatt bajba került önkormányzatokat, bankokat megmentették – tette hozzá Hadházy Ákos.

Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP politikusa arról kérdezte az Emberi Erőforrások Minisztériumát: komolyan gondolta a kormány, hogy arra kéri a szülőket, jelentsék fel azokat az iskolai büféket, amelyek energiaitalt vagy egészségre káros ételeket árul. Rétvári Bence válaszában kifejtette: valóban felhívták a szülők figyelmét arra, hogy jelentsék, ha az iskolában egészségtelen terméket árulnak, de korántsem tartja ezt besúgóhálózatnak. Mint mondta, az egészséges életmódot szem előtt tartva kérték a szülőket, hogy tartsák nyitva a szemüket.

A jobbikos Hegedűs Lorántné szerint „valakik nagyon lopnak” a budai Várban, szabálytalanságok, törvénytelenségek és visszaélések jellemzik a várgondnokság, valamint a budavári ingatlanfejlesztő tevékenységét. Sajnálatosnak nevezte, hogy az állami társaságok korrupciós ügyeiről nem a Miniszterelnökség adott hivatalos tájékoztatást.

Ki a felelőse, hogy éveken át nem kérték számon a társaságokat? – kérdezte.

Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség államtitkára közölte: az átvilágítást a PwC végzi, június végéig fejezik azt be és adják majd át megállapításaikat a Miniszterelnökségnek. Azt kérte a képviselőtől, függessze fel az érdeklődését, majd akkor vagy ő, vagy a miniszter teljes körűen beszámol annak eredményéről. Hozzátette: minden esetben a teljes nyilvánosságot támogatják.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.