Dózsa György úti halálos baleset: a maffia fegyverbeszerzője volt M. Richárd

A 2000-es évek legnagyobb bűnszervezetének katonai vezetőjeként hivatkozik a 168 Óra M. Richárdra.

MN
2017. 08. 31. 17:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kétezres évek legnagyobb hatalommal és befolyással bíró bűnszervezetének katonai vezetőjeként hivatkozik a 168 Óra arra az M. Richárdra, akit a májusi Dózsa György úti halálos autóbaleset okozásával gyanúsítanak. A lap felidézi a kecskeméti maffiaperként ismertté vált büntetőeljárás előzményeit. A per 2006-os jogerős lezárásakor M. Richárd 8 év fegyházat kapott.

2004. augusztus 4-én a Zsiráf étteremben gyűlt össze a magyar alvilág egy jelentős része, az egykori Conti Car–Energol-csoport tagjai. Válságtanácskozást tartottak, mert a fegyverszállítmányukat Kecskeméten kommandósok kapcsolták le. 

Az eszközök egy oroszok által segített, szerb zsoldosok által kivitelezett, összehangolt merényletsorozathoz kellettek, amellyel a maffiaper fővádlottja, a Conti Carhoz tartozó Radnai László átvehette volna az ellenőrzést a Balaton északi partján. 

A találkozón Radnai és társai azon tanakodtak, miként tehetnék át az ügyet Kecskemétről Budapestre, ahol komoly befolyással rendelkeznek a hatóságok berkein belül. Biztosak voltak abban, hogy egy fővárosi eljárás esetén ki tudnák hozni letartóztatott embereiket. 

Csakhogy a kecskeméti rajtaütés helyszíne nem volt véletlen, a hatóságok célja kifejezetten az volt, hogy ne budapesti szervek járjanak el. Az áthelyeztetés nem jött össze, Radnait, Csüllög Zsigmondot, Ferencsik Attilát és az akkor 27 éves M. Richárdot letartóztatták.

A férfi feladata a vádirat szerint a merénylethez szükséges fegyverek és motorkerékpárok beszerzése volt. 

A lefoglalt lőfegyvereken ki is mutatták M. Richárd DNS-ét.

A bűnszervezet „illegális tevékenysége felölelte – elsősorban Budapest területén – a kábítószer-kereskedelmet, a prostitúciós te­­vékenység ellenőrzését, továbbá a vendéglátóhelyektől, taxisoktól, esetenként gazdasági bűncselekményeket elkövető kívülálló személyektől védelmi pénzek szedését” – fogalmazott az ügyészség.

M. Richárd nem tört meg az előzetesben, levélben fenyegette a konkurens bűnözői csoportokat, ne higgyék, hogy szervezetük meggyengült; miközben szerb cinkosaikat arra próbálta rávenni, vigyék el a balhét. Emellett ügyvédeit olyan orvosi szakvélemény beszerzésére utasította, amely szabadlábra helyezését indokolná. 

A napokban is egészségügyi állapotával ügyeskedhetett M. Richárd a rácsok elkerülése érdekében – legalábbis erre utal a Bors értesülése. Eszerint miután M. Richárdot a múlt héten – nyaralásáról való hazatérésekor – őrizetbe vette a rendőrség, a fogda helyett a Péterfy kórházba szállították, ahol egy számára kiürített kórteremben őrizték. 

Lapunk úgy tudja, azért jártak el így, mert M. Richárd rosszullétre hivatkozott. Az orvosok alaposan kivizsgálták, de nem találták ennek okát.

A gyanúsított a baleset idején jogosítvány nélkül hajtott, előzőleg pedig kokaint fogyasztott.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.