– Pénteken jelentette be Facebook-oldalán a Magyar Progresszív Mozgalom elindítását. Céljuk egyebek mellett az, hogy megteremtsék az együttműködést az ellenzéki pártok között. Miből gondolja, hogy önöknek sikerül az, ami több hónap vagy akár év alatt senkinek sem ment?
– Identitását tekintve ez egészen más kezdeményezés, mint a többi. Abban más, hogy már most, az indulásnál kidolgozott a szakmai programunk. Az ilyen mozgalmak általában úgy indulnak, hogy meghirdetik a célokat, majd nekiállnak a programalkotásnak. Nekünk már kész szakmai anyagaink vannak, az elmúlt 7-8 hónapban ugyanis ezen dolgoztunk. Azt előre szeretném leszögezni: ugyan én jelentettem be az indulást, de ez nem azt jelenti, hogy én leszek a vezetője is. Csak az ügyvezetést szeretném vinni, ha megválasztanak a napokban sorra kerülő szavazáson. Nincsenek politikai ambícióim, és nem szeretnék országgyűlési képviselő lenni.
– Kik vállalnak szerepet a mozgalomban?
– Ezt majd el fogjuk mondani, de egyelőre nem szeretnék neveket említeni.
– Ismert emberek? Baloldaliak?
– Szakértők. Az erről szóló sajtótájékoztató jövő héten lesz, akkor ismertetjük majd, hogy kik és milyen tisztségben vesznek részt a mozgalomban. Ekkor publikáljuk majd a szakmai programunkat is.
– Hányan írták ezt?
– A mozgalomban nagyjából 100-150-en vesznek részt, a programokat harmincan-negyvenen írták.
– A parlamenti választáson is elindulnak?
– Pártként biztosan nem. A legfontosabb cél, hogy legyen összefogás a baloldali pártok között, mert az ellenzék jelenleg még a 2014-es szintet sem éri el.
– Újra meg kell kérdeznem: miből gondolják, hogy beállnak önök mögé?
– Szerintem az országban lévő problémák túlságosan komolyak ahhoz, hogy politikusokra bízzuk a megoldást. Ma a politika nem szól másról, mint a helyezkedésről, és a politikusok többségének az a célja, hogy egy hely biztosítva legyen számára a parlamentben. Minket viszont nem az érdekel, hogy nyer-e az MSZP, hanem hogy mi történik előtte és utána. Konkrétumokról eddig nem nagyon volt szó.