Modoros közleményben szállt bele a Magyar Helsinki Bizottságba a kormánypropagandát népszerűsítő Civil Összefogás Fórum alapítványa, miután a Helsinki bírósághoz fordult a nemzeti konzultáció miatt, mivel szerinte az abban szereplő állítások megsértették az egyesület jó hírnévhez fűződő jogait.
„A »nyílt társadalom idea« magyarországi zászlóshajója tüzet nyitott a népfelséget tiszteletben tartó kormányra” – írta közleményében a kormányközeli Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA), hozzátéve, hogy a célpont a nemzeti konzultáció megakadályozása mindenáron.
Ezzel a kormány „civiljei” nem tettek mást, mint felmondták a leckét, vagyis megismételték azt, amit korábban a kormány részéről Dömötör Csaba államtitkár is elmondott.
A CÖKA emlékeztetett arra, hogy „a Soros-áramkörhöz csatolt Magyar Helsinki Bizottság jogvédői kevésbé piaci szereplők, sokkal inkább fizetett alkalmazottak. Személyiségi jogaik vélt megsértése kapcsán perelnek. Enélkül is látható lesz számukra, hogy cselekedetükért a közerkölcs negatív ítéletét mától kezdve viselniük kell”.
A Helsinki egyébként azt kéri, hogy a konzultáció megalkotásáért felelős Miniszterelnöki Kabinetiroda közleményben fejezze ki sajnálkozását, és fizessen kétmillió forintnyi sérelmi díjat a szerinte félrevezető, valós tényeket hamis színben feltüntető állítások miatt.
A Soros-terv elleni nemzeti konzultáció kérdéssora – ahogy arról korábban többször is beszámoltunk – nem feltétlenül van összhangban, sőt néha ellentétes azzal, ami Soros György nyilatkozataiból, terveiből kiolvasható. Azaz bár a konzultációs kérdések részben valóságot tartalmaznak, erősen félrevezetők, céljuk nyilván – a korábbi konzultációkhoz hasonlóan – a válaszok irányítása a Fidesz szándékainak megfelelően.