Az általuk „rendszerváltónak” nevezett program liberális demokráciát teremtene Magyarországon, és az egyenlőtlenségek csökkentése érdekében igazságos társadalmat hozna létre. Az Együtt fel kívánja használni Bajnai Gordon örökségének részeként a szakszerű, lépésről lépésre haladó politikai kormányzat gyakorlatában szerzett tapasztalatot, és így ajánl megoldást a választók számára.
A párt jelzi azt is, hogy vállalja: az új, koalíciós kormány megalakulásakor már az első napon hoz olyan intézkedéseket, amelyek azonnali hatásúak és a jövő érdekében történnek. Két kulcsterület van, ahol egy napot sem lehet várni tovább: az oktatás és az egészségügy.
Éppen ezért az Együtt a legelső napon kormánydöntést hoz az alábbi két kérdésben:
„Az elvándorlás elleni küzdelem részeként megszüntetjük a felsőoktatási tandíjat, 18 évre emeljük az iskolakötelezettség korhatárát, és mindenkinek elengedjük a Diákhitel2-tartozását. A költségvetési tartalék terhére lerövidítjük a kórházi várólistákat, a rendelőintézeti előjegyzési listákat maximum egyhetesre csökkentjük, és 25 százalékkal megemeljük a háziorvosi praxispénzt” – írják.