Halászt annak alkalmából kérdezte lapunk, hogy a politikus Szél Bernadett LMP-s miniszterelnök-jelölt alkalmatlanságát szerette volna bebizonyítani a sajtótájékoztatón.
Az eseményen részt vett Ungár Péter, az LMP elnökségi tagja is, aki több alkalommal hangosan kommentálta Halász állításait. Például amikor a kormánypárti politikus arról beszélt, hogy óriási felelősség beültetni valakit a nemzetbiztonsági bizottságba, Ungár azt jegyezte meg a Fidesz alelnökére utalva: „Németh Szilárdon is látjuk”. Halász úgy reagált az ellenzéki politikus jelenlétére, hogy a „politikai performansz” csak megerősíti abban a Fideszt, hogy Szél Bernadettnek nincs helye a nemzetbiztonsági bizottság Soros Györggyel foglalkozó ülésein.
A szóvivő arra is kitért, hogy „megdöbbentő”, hogy az LMP továbbra is alkalmazza az afgán származású, egyébként négyéves kora óta Magyarországon élő, magyar állampolgár Janan Mirwaist. Azt ugyanakkor hangsúlyozta: nem a származása a gond, hanem hogy papírja van arról, hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelent. A politikus utóbbi állítása ugyanakkor nem pontos, miután Janan hétfői közleménye szerint személye nem minősül nemzetbiztonsági kockázatnak, de a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésein nem vehet részt.
Halásznak lapunk több kérdést is feltett. Azzal kapcsolatban, hogy ha Szél valóban Soros György „zsebében van”, hogy mehetett át az átvilágításon, úgy válaszolt: a részleteket az átvilágítást végző szervektől kellene megkérdezni, ő a Fidesz-frakció szóvivője. Azt a felvetést pedig csúsztatásnak nevezte, hogy ha az a gond Szél Bernadett-tel, hogy a kormány által Soros-közelinek elkönyvelt szervezetnél dolgozott, akkor nem merülhet-e fel hasonló probléma az egykor Soros-ösztöndíjas Orbán Viktorral vagy a Soros-egyetemként emlegetett CEU-n végzett Kovács Zoltán kormányszóvivővel. Halász szerint ezek ugyanis „több mint húsz évvel ezelőtt történt dolgok”, most pedig a Soros-tervről és a migrációról volt szó.
„Kiss Szilárd a frakciónál fél percet sem dolgozott soha” – válaszolta Halász azzal kapcsolatban, hogy a vízumbotrányba keveredett egykori attasé annak ellenére dolgozhatott a külügyi, illetve agrártárcánál, hogy kétszer is megbukott a nemzetbiztonsági átvilágításon. „Ha a kormányra tartozó dolgokat szeretne megtudni, ajánlom figyelmébe a kormányinfót” – mondta a válaszadás elől kitérve Halász. Kiss Szilárd ügyéhez hasonlóan azt sem tartja kettős mércének, hogy az Orbán Viktornak egy Interpol által körözött személyt bemutató, a nemzetbiztonsági átvilágításon ugyancsak elbukó Zaid Naffa a mai napig tiszteletbeli jordán konzul lehet Magyarországon.
Halász János erre a felvetésre is azzal reagált: az említett úr nem dolgozik sem a kormányban, sem a kormánypárti frakcióban. A szóvivő azt is állította, hogy tudomása szerint a Fidesszel nem történt olyan „példátlan eset”, hogy egy nemzetbiztonsági bizottságba delegált szakértője nem ment volna át az átvilágításon.