Egymilliós fizetéssel alkalmaz a kaposvári megyei kórház két orvost, hogy a magánszektorból hozott stábjukkal együtt működtessék az új lombikközpontot – írja a 24.hu. A portál szerint azonban ennek egyelőre híre-hamva sincs, így a magyar egészségügyben kimagasló fizetéssel szerződtetett meddőségi szakorvosok a szokásos kórházi járóbeteg-ellátásban dolgoznak.
A Kaposi Mór Oktató Kórház főigazgatója korábban azt mondta, januárban indul a kaposvári kórház lombikprogramja, így nem maradnak ellátás nélkül azok a párok, amelyeknek csak ezzel az eljárással születhet gyermekük. Az érdeklődő párokat azonban január első napjaiban arról tájékoztatták, hogy legyenek türelemmel, mert negyedéves csúszásban van a projekt. A 24.hu információi szerint a kórháznak se működési engedélye, se eszközparkja nincs a lombikbébi-kezelések megindítására, a közbeszerzéseket pedig még ki sem írták, így a valóságban még hosszabb lehet a csúszás.
Kaposváron tavaly év végén zárták be a legnagyobb magyarországi lombikcég, a Kaáli Intézet kirendeltségét, amely hét éven át működött a városban. A tulajdonos, Kaáli Géza azt mondta: már az alapításkor is kétséges volt, működőképes lesz-e a kirendeltség. A magáncég kivonulása ellenére a kórház tervbe vette, hogy saját önálló lombikközpontot alapít, és piaci fizetésekkel átvette a megszűnő intézet stábját, jóllehet ilyen szolgáltatást egyetlen megyei kórház sem végez az országban.