Szellemi népirtásról beszél a tudós

Hosszú interjúban fejti ki Inotai András, miként züllesztették le a magyar gazdaságot és a közállapotokat.

MN-Összeállítás
2018. 01. 02. 19:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hosszú interjút adott a Zoom.hu-nak a magyar közállapotokról és a gazdaság helyzetéről Inotai András, az MTA Világgazdasági kutatóintézetének egykori vezetője. A közgazdászprofesszor a világgazdaság helyzetéről szólva elismeri, hogy a globalizációnak vannak vesztesei, Magyarországon azonban még ennél is rosszabb a helyzet a mindent eluraló korrupció miatt. – Ezekkel a panamákkal, amelyek most mennek a bankrendszerben, többek között a soha nem tapasztalt kapzsisággal jellemezhető új oligarchia vagyonának „gyarapítása” során, nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy a bankrendszer egy vagy több magyar egysége összeroppanjon, illetve egyetlen esemény láncreakció-szerű folyamatokat indítson el – állítja.

Inotai András nem sokkal derűlátóbb a humántőke állapotát és jövőjét tekintve sem. Úgy véli: az egészségügyet, az oktatást, a kutatás-fejlesztést és az innovációt is tudatosan rombolja le a kormány. – A romlás olyan mértékű, amelyet ha nem állítunk meg azonnal, akkor 8-10 év múlva egy humántőkében lepusztult nemzet jelenik meg – jelentette ki, hozzátéve, hogy például az egykulcsos adóval a kormány „négymillió súlyosan nélkülöző, szegény embert csinált”, akiknek a sorsa nem érdekli a politikai döntéshozókat. Kitért arra is, hogy a folyamatos ellenségkereséssel, például a migránsok elleni riogatással vagy a folyamatos sorosozással veszélyes pusztítást végez a kabinet. – Olyan mértékű szellemi népirtás folyt az elmúlt években, és még nagyobb intenzitással folyik ma Magyarországon, amivel – ha lenne ilyenre felhatalmazása – a fizikai népirtás bűntényéhez hasonlóan a hágai bíróságnak kellene foglalkoznia – jelentette ki.

Inotai András szerint meg kellene érteni, hogy a gazdasági fejlődés alapja az innováció, viszont „az innovatív társadalom nyitott”. Mint mondta, az uniós források önmagukban 3 százalékos gazdasági növekedést jelentenek hazánk számára, de ezek révén ma már ennél magasabb szintűnek kellene lennie a növekedésnek. Úgy gondolja, hogy a jelenlegi kormányt mindenképp le kell váltani, már a jövő évi választáson. A beszélgetés végén leszögezi: „Nincs 2022! Ezt üzenem minden pártnak, elsősorban azonban a szavazásra jogosult valamennyi magyar és magát magyarnak valló állampolgárnak. ( ) Az utolsó esély 2018. Utána pedig el kell kezdeni a veszteség felszámolását, ami borzasztó nehéz lesz egy évek óta tudatosan és felelőtlenül fertőzött és polarizált, mesterségesen megosztott, csak a gyűlöletben egyesíthető társadalom esetében.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.