A veszprémi Kálvin János parki református templomban tartott istentisztelettel nyitotta meg Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának elnöke A házasság hete címre keresztelt rendezvénysorozatot. A több mint húsz országban jelen lévő mozgalom célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire, valamint segítséget nyújtson a házasságra készülőknek, illetve a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek.
A több mint háromszáz helyszínen rendezett programok a kvízjátéktól, a házasságkötési jogról szóló egyetemi beszélgetésen és rádióműsorokon át a zenés szentmisékig terjednek. A programsorozatot lezáró szentmisét a Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban Bíró László tábori püspök tartja. A központi programok fővédnöke Herczegh Anita, Áder János köztársasági elnök felesége – írta az állami hírügynökség.
A katolikus egyház – bár már korábban is végezte időszakosan – az 1563-ban tartott tridenti zsinaton rendelte el az egységes egyházi anyakönyvvezetést, amit a Magyar Királyság területén 1611 óta vezetnek ténylegesen. Később az állami és az egyházi hatalom szétválasztásának folyamata, illetve a kormányzó hatalom hivatali rendszerének kiterjedése révén fokozatosan megjelent a fejlettebb országokban az állami (házassági) anyakönyvezés, amely az egyházi hatalom gyengülését okozta. Magyarországon 1894 óta vezetik az anyakönyveket.
A mély vallási hagyományok miatt a XX. században is sokáig megmaradt a kettős, állami és egyházi házassági anyakönyvezés. Az ezredfordulóra jelentősen visszaesett a templomi házasságkötések száma.