Egy olasz férfi látogatta rendszeresen a börtönben a Farkas Helga 1991-es elrablása miatt tízéves szabadságvesztésre ítélt Csapó Józsefet. Aki – az ügy egykori nyomozója szerint – annak az olasz maffiacsoportnak a tagja, amelyik meggyilkolta a fiatal lányt. A kapcsolatot Csapó egyik levele bizonyítja, amelynek hiteles másolata az emberrablási ügy egykori nyomozójának, Palatinus Gábornak a birtokába került. „Most volt beszélőm a napokban, mivel az olasz haverom nem tud most Magyarországra jönni, beküldte a feleségét” – olvasható a levélben, amely az ezredforduló után nem sokkal íródott. A levél bővebb tartalmáról Palatinus kérésére nem számolhatunk be, mivel azzal a nyugállományú nyomozó az informátorainak okozna nehézségeket. Ám lapunk is meggyőződött róla: egyértelmű, hogy Csapónak olyan olasz kapcsolatai voltak, amelyeknek közük van Farkas Helga elrablásához. Ez a tény hajdan elkerülte a börtönelhárítás figyelmét is.
A Magyar Nemzet tavaly novemberben számolt be róla, hogy Dél-Olaszországban rábukkantak arra a férfira, akinek tenyérlenyomata azonos azzal, amelyet 26 évvel ezelőtt találtak a nyomtalanul eltűnt Farkas Helga – bűntény után megkerült – autójának visszapillantó tükrén. Ezt Palatinus Gábor állította lapunknak, aki több mint két évtizede gyűjti az információkat és a dokumentumokat a máig megoldatlan emberrablási ügyben, hogy bizonyítsa feltevését: Farkas Helga elrablását és feltételezett meggyilkolását az olasz maffia mint bűnügyi alapú terrorszervezet hajtotta végre magyar segítséggel. Palatinus koncepciója szerint Csapó József és bűntársa, Juhász Benedek a szervezett bűnözésre jellemző konspirációval vett részt Farkas Helga elrablásában.
Két tömörülés volt: a lány apjával, Farkas Imrével telefonon kommunikáló csoport, azaz Csapó és Juhász, valamint a túszejtő-túsztartó, vagyis az olaszok által vezetett banda, akik Budapesten tartották fogva a fiatal lányt. Maga a nemzetköziség, de a két csoportra jellemző koordináció is az olasz maffiák egyik jellegzetes elkövetési módszere. Ezt a forgatókönyvet a magyar rendőrség hivatalosan sohasem kezelte reális lehetőségként.