Az LMP és az MSZP–Párbeszéd keddi tárgyalásán kiderült: Szél Bernadették elsősorban Szekszárdon, Hadházy Ákos körzetében és Szombathelyen kérik visszalépésre a szocialistákat, míg az LMP Kunhalmi Ágnes körzetében és Nyíregyházán tenne hasonló gesztust az MSZP-nek – tudta meg az ATV.
Ha lesznek visszalépések, „nem lesz nagy csinnadratta”, az érintett képviselőjelöltek „egyszerűen besétálnak majd az irodákba és aláírják a megfelelő papírokat” – mondták az ATV-nek nyilatkozó források.
A csatorna úgy tudja, hogy a keddi, közel egyórás megbeszélésen az LMP-t Hadházy Ákos társelnök és Ungár Péter képviselte, míg az MSZP–P részéről Molnár Gyula pártelnök és Tóth Bertalan frakcióvezető volt jelen, Karácsony Gergely helyett pedig a Párbeszéd részéről Szabó Tímea.
A tévének nyilatkozó informátorok állítják, minden bizonnyal lesz eredménye a két ellenzéki párt közötti megbeszéléseknek: Szél Bernadették elsősorban Szekszárdon és Szombathelyen kérik visszalépésre a szocialistákat, míg az LMP Kunhalmi Ágnes budapesti körzetében és Nyíregyházán tennének hasonló gesztust az MSZP-nek.
A Magyar Nemzet értesülései szerint ugyanakkor Szombathely rizikós helyszín lehet a visszalépés szempontjából:
bár a szocialisták itt Nemény Andrást léptetnék vissza az LMP-s jelölt, Németh Ákos javára, attól tartanak, hogy sokan félreértik majd a döntést, és a korábbi kapcsolat miatt azt gondolják, hogy az MSZP a már független jelöltként induló Czeglédy Csabát akarja segíteni a lépéssel.
Az ATV szerint az LMP számára Gödöllő vagy a Belváros, a KDNP-s Hollik István körzete még mindig értékes küzdőterepnek számít. Ahogy az MSZP–P részéről is tárgyalási alap Hiller István körzete (Pesterzsébet-Soroksár), Burány Sándoré (Kőbánya), Tóth Csabáé (Zugló), Miskolc 2-es körzete (Varga László győzött), illetve Szeged.
A csatorna úgy tudja: az LMP–MSZP megegyezés véglegesítése március 15-e és április 8-a között megtörténik.
Gyurcsány Ferenccel nem tárgyal az LMP, ehhez tartják magukat, de ez nem jelenti azt az ATV információi szerint, hogy a DK-s jelöltekkel ne lenne végül megegyezés. Gréczy Zsolt viszont hétfőn leszögezte: az MSZP–P csak a saját nevében tárgyalhat, a DK-éban nem.