Kiélezett a helyzet a néppárt és a Fidesz–KDNP között.

Magyar helikopterek sietnek eloltani az albániai tüzet
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságtól érkezett a megkeresés.
Kiélezett a helyzet a néppárt és a Fidesz–KDNP között.
Viszont számos jel arra mutat, hogy a néppárton belüli hangadó, meghatározó – döntően nyugat- és dél-európai – pártok minden áron a magyar pártszövetség kizárását akarják elérni. Bocsánatkérés ide vagy oda.
Ennek az az oka, hogy ezek a fősodratú pártok valójában már réges-régen liberálissá váltak. Pontosabban: neoliberálissá vagy más szóval ultraliberálissá. A hagyományos, XIX. századi liberalizmusnak a nemzettudat, a nemzeti szuverenitás alapvető érték volt. Mára ez teljesen megváltozott, az ellenkezőjébe váltott át: a holland, a svéd, a finn, a belga, a portugál, a német stb. kereszténydemokrata pártok globalista, kozmopolita, a multikulturalizmust hirdető pártokká váltak, amelyeknek a kereszténység valójában ma már nem jelent semmit. Annál inkább a migráció, a más kultúrák és vallások iránti ájult tisztelet; a kevert fajú Európa nekik nem veszély, hanem a nagy lehetőség.
Ez utóbbi liberális követelmények váltak alapvető értékekké a néppárton belül.
Nem mindenkié, kétségtelenül, hiszen Silvio Berlusconi pártja például kiállt a Fidesz mellett, Janez Jansa, a volt szlovén miniszterelnök pártja, a Szlovén Demokrata Párt már most jelezte, hogy ha kiteszik a Fideszt a néppártból, akkor ők is távoznak onnan, s csatlakoznak Orbán Viktorhoz.
A probléma viszont ott kezdődik, hogy a meghatározó német pártok, a CDU és a CSU a nyugat-európai fősodor prése alatt vannak, a német közvéleményt jelentősen befolyásoló, döntően liberális-ultraliberális német média szerkesztőségei pedig hatalmas nyomást gyakorolnak a kormánykoalíció politikusaira, s konkrétan Manfred Weberre.
Erre kiváló példa, hogy a keddi, talán biztatónak is tűnő Orbán–Weber-találkozó után, szerda reggel Weber a ZDF televízió stúdiójában, az egyik legelvakultabban liberális riporter, Marietta Slomka nyomatékos kérdéseire már kijelentette, hogy az alapjogok nem alku tárgyai, s hogy a néppártnak nem a mandátumok száma az elsődleges, hanem értékeik alapvetései, amelyeket szigorúan meg fogunk védeni Orbán Viktortól.
Weber bizottsági elnök akar lenni, s nyilvánvalóan azokhoz alkalmazkodik, akikről úgy érzi, hogy meghatározó erőt képviselnek a néppárton belül: tehát a liberálisokhoz.
Még kevésbé biztató, hogy a velünk általában szimpatizáló bajorok jelenlegi miniszterelnöke, Markus Söder szerint Orbán bocsánatkérő levele nem oldotta meg a problémát. Hiszen – mondja ő – az értékek nem képezik alku tárgyát.
OK.
Csakhogy nekünk sem.
Az eredeti néppárti alapértékek, mint a kereszténység, a nemzet, a család védelme, a demokrácia és a szabadság nekünk sem alku tárgyai – miként arról a miniszterelnök is beszélt a március 15-ei ünnepségen.
Hoppá!
Tehát van egy határ, amíg el lehet menni a kompromisszumokban, azon túl már nem lehet és nem szabad.
A Fidesz–KDNP 2000-ben kilépett a Liberális Internacionáléból és belépett a kereszténydemokrata néppártba.
2019-ben pedig lehet, hogy a Fidesznek időben ki kell lépnie a liberális néppártból.
Mert ahogyan Ady írta: Petőfi nem alkuszik!
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságtól érkezett a megkeresés.
A Harcosok Klubjában üzent a miniszterelnök.
Százöt éves korában érte a halál.
Az erdélyi szabadegyetem számos nemzetpolitikai intézkedés bölcsője volt.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságtól érkezett a megkeresés.
A Harcosok Klubjában üzent a miniszterelnök.
Százöt éves korában érte a halál.
Az erdélyi szabadegyetem számos nemzetpolitikai intézkedés bölcsője volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.