Hollik István: A V4-ek nélkül ma már nem lehet az Európa Unióban egyezségre jutni

A Hír TV Magyarország élőben című műsorában Hollik István kormányszóvivő többek között először arról fejtette ki véleményét, hogy Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint elismerés Magyarországnak az uniós biztosjelölti terület, illetve szükség van a Balkán integrációjára is. A kormányszóvivő a kormányinfón elhangzottakra is reagált, nevezetesen, hogy továbbra is fókuszban van a munkát terhelő adók mérséklése, valamint az adásban az is elhangzott, milyen népszerű a babaváró támogatás, és hogy a kormány segíti az Electrolux leépítésben érintett munkavállalóit. A Hír TV stúdiójában Hollik István ismételten megerősítette a kormány álláspontját: a törvényeket az ellenzéknek is be kell tartania.

Forrás: Hír TV2019. 09. 13. 12:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Orbán Viktor csütörtökön Prágában a V4 országok vezetőivel tárgyalt, akik egyértelműen kiálltak a nyugat-balkáni országok bővítése mellett. Miért van stratégiai jelentősége ennek a bővítésnek? – kérdezte Földi-Kovács Andrea.

„Ahogy Trócsányi László jelölése Magyarország számára egy komoly siker, úgy a V4-es országok számára is siker, hogy von der Leyen bizottsági elnök asszony milyen bizottságot állított össze. Hiszen, ha ezt megnézzük, abban a V4-es országok fontos területeket – ahogy Brüsszelben mondják: portfóliókat – kaptak, két fontos alelnököt is ad a V4. Tehát azt lehet látni, hogy a bizottsági elnök kiválasztásakor is határozottan állítottuk, a V4-ek politikai befolyása megnőtt, a V4-ek nélkül nem lehet ma az Európai Unióban politikai egyezségre jutni. Ez a szempont úgy látszik érvényesült a bizottsági tagok, illetve az általuk viendők, vagy később viendő portfóliók esetében is” – hangsúlyozta a kormányszóvivő.

A Jászberényben elbocsátott 800 dolgozó megsegítésére vonatkozó tervekről Hollik István közölte: Varga és Palkovics miniszterek még szerdán ellátogattak Jászberénybe, „ott megerősítették azt, hogy a kormány számára minden egyes munkavállaló számít, 2010 óta mindig mondjuk, hogy számunkra munkahely teremtés az egyik legfontosabb politikai célkitűzés”, éppen emiatt mindig és mindenkinek segített a kormány abban, hogy munkához tudjon jutni. Ennek szellemében egy ideiglenes munkaügyi irodát nyitnak, amelynek az lesz a célja, hogy a január elsejétől kezdődő csoportos leépítést megelőzően úgy találjon munkát az ott dolgozóknak, hogy az érintett dolgozóknak egyetlen napot se kelljen munkanélküliként megélniük – húzta alá Hollik István.

„A kormány áttekintette ezt a helyzetet, és azt láttuk, hogy – hála Istennek! – sok beruházás érkezett Jászberénybe és a környékére. Azt gondoljuk, hogy ennek a munkaügyi irodának a segítségével a kormány tud segíteni, hogy az a 800 munkavállaló, akinek az Electroluxnál megszűnik a munkahelye, munkát tudjon találni, lehetőség szerint a városban, de a régióban bizonyosan” – szögezte le a politikus.

A babaváró hitelről Hollik István elmondta, hogy ez az egyetlen olyan költségvetési kiadás, amely esetében örül a kormány, hogyha a kiadás minél nagyobb.

„Minden igénylést be fogunk fogadni és minden támogatást, amit igényelnek a családok, azt a kormány ki fogja fizetni” – erősítette meg Hollik István, aki szerint már most látszik, hogy 200 és 300 milliárd forint között lesz az a forrás összeg, amit a családvédelmi akcióterv keretében a kormány a magyar családok számára biztosít.

A minap kirobbant botrány kapcsán, miszerint szabálytalan adatkezelés, vagy a személyes adatokkal való visszaélés gyanúja miatt házkutatás történt a VIII. kerületi ellenzéki polgármester-jelöltnél, a politikus leszögezte: az lenne a jogállamisággal összeférhetetlen, ha egy felmerülő jogsértést a rendőrség nem vizsgálna ki, a hatóságok végzik a dolgukat – reagált Hollik István kormányszóvivő az ellenzéki felvetésekre, amelyek a rendőrség befolyásolásával gyanúsítják a kormányt. A politikus válaszolt Kuncze Gábor egykori belügyminiszter nyilatkozatára is, aki azt mondta: a rendőrséget a legfelsőbb politikai körökből utasíthatták.

A kormányszóvivő úgy fogalmazott: „Ma Magyarország – ellentétben e korábbi szocialista, vagy Gyurcsány-korszakkal – egy jogállam. Én azt tartanám furcsának, ha egy ilyen gyanú felmerül, akkor a rendőrség nem kezd el nyomozni.”

A teljes beszélgetést IDE kattintva tekinthetik meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.