Kövér László: A világórát Európában egyre többen a magyar időhöz igazítják

A házelnök köszönetet mondott a keresztény értelmiségnek, hogy megtanít arra, miként kell olvasni az idők jeleit, hogy „mindig különbséget tudjunk tenni jó és rossz, hűség és hűtlenség, erény és bűn között”.

Forrás: MTI2019. 09. 14. 11:33
KVR Lszl
Budapest, 2019. szeptember 14. Kövér László házelnök beszédet mond a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) XII. kongresszusán a Parlamentben 2019. szeptember 14-én. MTI/Koszticsák Szilárd Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyarok erőfeszítésének és a kormány politikai teljesítményének köszönhetően vannak arra utaló jelek, hogy a világórát Európában egyre többen a magyar időhöz igazítják vagy fogják igazítani – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke szombaton a Parlamentben, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) XII. kongresszusán.

A házelnök nyitóbeszédében Németh László 1943-as szavait idézte, miszerint „aki a magyarság újkori történetét megírja, arra kell felelnie, hogyan süllyedt bennszülötté ez a nagy középkori nemzet tulajdon országában”.

Kövér László ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott, azt kívánja, hogy „2043-ban mindannyian elmondhassuk: annak, aki a magyarság legújabb kori történetét megírja, arra kell felelnie, hogy ez a nemzet fél évszázad alatt miként emelkedett ki a neki szánt bennszülötti sorsból, és miként lett végre ura a tulajdon országának”.

Ha a Jóisten megadja ennek a jókívánságnak a beteljesülését – folytatta az Országgyűlés elnöke -, akkor „elmondhatjuk, hogy életünk során nem dolgoztunk hiába”. Nem volt hiábavaló a közös erőfeszítés, amikor 30 évvel ezelőtt „kimenekítettük Magyarországot a kommunizmus összeomló romjai alól”, nem volt hiábavaló, hogy a kommunizmus rendszerének 1990-ben történt demokratikus lezárása után, 20 év útkeresés után, 2010-ben, ugyancsak demokratikus módon, „lezártuk a posztkommunizmus korszakát is, és megkezdtük az alávetett és kizsákmányolt bennszülötti állapotból való kilábalás programjának végrehajtását” – fejtette ki.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

„Kellő szerénységgel és a szükséges önbizalommal mondjuk ki: együtt megtörjük a balsorsot, közösen lerázzuk magunkról a történelmi fátumot, sikerre visszük és beteljesítjük az ország és a nemzet 2010-ben elkezdett emelkedését” – fogalmazott a házelnök, aki szerint a 21. század közepére a magyarok végleg kiváltják magukat a mások által nekik szánt „bennszülötti sorsból”, és ebben ezúttal semmilyen ellenérdekelt erő nem tudja őket megakadályozni.

Kövér László köszönetet mondott a keresztény értelmiségnek, hogy megtanít arra, miként kell olvasni az idők jeleit, hogy „mindig különbséget tudjunk tenni jó és rossz, hűség és hűtlenség, erény és bűn között”.

Szavai szerint „ma a legnagyobb ellenfeleink az erényekkel szemben álló bűnök” és mindazok, akik a bűn szolgálatában állnak, a bölcsességgel szemben álló tudatlanság és azok terjesztői, a bátorsággal szemben álló gyávaság és azok ideológusai, az igazságossággal szemben álló igazságtalanság és azok haszonélvezői, a mértékletességgel szemben álló mértéktelenség és azok hirdetői.

Az Országgyűlés elnöke arra kérte a kongresszus résztvevőit, hogy miként a múltban, úgy a jövőben is segítsék a felelős magyar politikát, hogy tartani tudja a jó irányt a közös történelmi célok felé. „Nagy küzdelemben állunk, és a győzelem feltétele, hogy nagy ellenfél ellen – amely alatt nem a mai itthoni ellenzék értendő – nagy lelket tudjunk növeszteni” – mondta.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.