Mécs Mónika: Az Akik maradtak gyógyító film, ami a lelket gyógyítja

A forgatókönyv-központú filmtámogatási rendszernek köszönhető, hogy a magyar filmek nemzetközi sikereket aratnak az elmúlt években – jelentette ki Mécs Mónika filmproducer a Hír TV Magyarország élőben című műsorában annak kapcsán, hogy az Akik maradtak című alkotás is bekerült a legjobb nemzetközi film Oscar-díjára esélyes művek szűkített listájára. A Tóth Barnabás rendezte alkotásról január 13-ig szavaz az Amerikai Filmakadémia, hogy bejuttatják-e a februárban megrendezésre kerülő Oscar-gálára.

Forrás: Hír TV2019. 12. 18. 21:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tóth Barnabás Akik maradtak című alkotása is szerepel a legjobb nemzetközi film Oscar-díjra esélyes szűkített listán, ezt közölte az Amerikai Filmakadémia. Mécs Mónika filmproducer a hírrel kapcsolatban elmondta, 91 ország nevezettjeivel versenyeztek, ebből választották ki a tízes listát.

- Engem mindig azok a típusú történetek vonzanak, amiben meg tudunk mutatni embereket különféle nagyon nehéz élethelyzetekben. Meg tudjuk mutatni azt, hogy ezekben az élethelyzetekben ők hogyan viselkednek. Az vonzott még, hogy rengeteg film készült már a holokauszt rémtetteiről, de olyan film viszonylag kevés született, amiben azt mutatjuk meg, hogy a túlélők hogyan tudják az életüket tovább élni. Ez a két karakter, az orvos és a fiatal lány a filmünkben egymásra talál, és tulajdonképpen visszavezetik egymást az életbe – fogalmazott a film producere.

Mécs Mónika elmondta, a film hazai fogadtatása meglepően jó:

- Azt kell, hogy mondjam, hogy egyöntetű siker volt. Valahogy az emberek lelkét megérintette ez a két ember, ez az egyszerű finom emberi történet. A szeretetük által feldolgoznak valami borzalmasat, amiről azt gondolnánk, hogy ezt nem lehet feldolgozni.

A Tóth Barnabás rendezte alkotásról január 13-ig szavaz az Amerikai Filmakadémia, hogy bejuttatják-e a februárban megrendezésre kerülő Oscar-gálára.

- Azt találtuk ki a Barnával, hogy gyógyító film, ami a lelket gyógyítja. Ez nem csak azokat gyógyítja, akik ezeken a traumatikus holokauszt élményeken estek túl, hanem bárkit, aki valami nagyon szörnyű traumát élt át. Azt gondolom, hogy az emberek vevők erre, hogy valami ígéretet adunk, valami pozitív jövőt. Én azt gondolom, hogy erre talán vevők lehetnek a szavazók – fűzte hozzá Mécs Mónika.

A teljes beszélgetést IDE KATTINTVA tekinthetik meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.