Sajt, kávé, csokoládé adójával csalt a bűnbanda

Egymillió magyar polgár éves sajtfogyasztását hozta be tiltott módon egy bűnbanda.

Forrás: Facebook/NAV2020. 07. 21. 17:45
Lefoglalt Lamborghini
Forrás: https://www.facebook.com/NAVprofil/
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Autóparkjuk is elárulta, mennyire jól ment a feketepiaci biznisz annak a 24 fős budapesti és győri bűnbandának, akik élelmiszeripari termékekkel kereskedtek. A Budai Központi Kerületi Bíróság július 21-i döntése értelmében a bűnszervezet öt vezetője letartóztatásba került, a többiek egyelőre szabadlábon védekezhetnek. A Nemzeti Adó és Vámhivatal bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás gyanúja miatt elrendelt nyomozása során több sportkocsit is lefoglalt. A Porschék mellett százmillió forintos Lamborghini Aventador és egy szintén annyit érő Bentley Continental is volt, mindkettő a bűnbanda fejének garázsában állt. Az államot ért kár biztosítékaként az autók mellett jelentős összegű készpénzt is lefoglaltak, valamint ingatlanokat és bankszámlákat is zár alá vettek. A biztosított vagyon értéke megközelíti a másfél milliárd forintot, a nyomozók gyanúja szerint azonban ennek többszörösét csalta el a bűnszervezet, amelynek tagjait három napja a Terrorelhárítási Központ bevetési egységének közreműködésével fogtak el a NAV nyomozói.

Az ötlet egy győri kötődésű, élelmiszeripari termékekkel kereskedő üzletemberé volt, aki két év alatt több milliárd forint áfát csalt el társaival. A Budapest és Győr környéki cégeket irányító bűnbanda az Európai Unióból nettó áron, adó nélkül vásárolt élelmiszeripari termékeket. Minőségi francia sajtot, belga és svájci csokoládét, Hollandiából származó prémiumkávét hoztak be, amit Magyarországon nagykereskedőknek, szállodai beszállítóknak adtak tovább. A nyomozás adatai szerint több tízezer tonna élelmiszer került rajtuk keresztül különböző vendéglátóhelyekre és a hazai boltok polcaira. A kereskedés volumenét jól mutatja, hogy az egy főre jutó itthoni adatokkal számolva, több mint egymillió magyar polgár éves sajtfogyasztását fedezte a bűnszervezet illegális keretek között. A vételárra a saját haszonkulcsuk mellett már a forgalmi adót is rászámolták, ám azt elfelejtették bevallani és befizetni az államkasszába.

Hogy a lebukást elkerüljék, az árut behozó cégeket sűrűn cserélgették, aztán a vállalkozásokat szándékosan bebuktatták, vagy eleve csődbe ment cégeket vásárolva adtak fiktív számlákat. Külföldi bankszámláik is voltak, több tucatnyi bankon keresztül mozgatták a pénzt, amit általában egy hónapon belül vagy kivettek a számláról, vagy elköltöttek. Nemcsak autókra költöttek százmilliókat, hanem kacsalábon forgó palotákban éltek, saját házi szépségszalonnal, edzőteremmel, szaunával, fürdővel.

Ezt a kényelmet most az öt gyanúsított kénytelen volt a Venyige utcai börtön priccseire cserélni, a többiek is csak addig maradhatnak a zár alá vett ingatlanjaikban, amíg meg nem születik a jogerős bírói ítélet az ügyben. Ha bűnösnek találja őket a bíróság, minden lefoglalt vagy zárolt ingóság és ingatlan állami tulajdonba, majd árverésre kerül. A bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt akár húsz év börtönre is számíthatnak a banda vezetői, de a többiek sem úszhatnak meg felfüggesztett börtönnel egy ekkora mértékű csalást.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.