Idén is gyűjt adományokat az Ökumenikus Segélyszervezet a kárpátaljai magyaroknak – mondta a szervezet kommunikációs igazgatója az M1 aktuális csatorna vasárnap délelőtti műsorában.
Gáncs Kristóf kiemelte: a Kárpátalján élők most fokozottan nehéz helyzetben vannak, hiszen a kelet-ukrajnai háború gazdasági következményei, az élelmiszer- és energiaárak növekedése, a nyugdíjak értékének csökkenése okozta nehéz helyzetet súlyosbította a koronavírus-járvány. Elmondta: az Ökumenikus Segélyszervezet gyűjtését az 1353-as adományvonalon egy telefonhívással bárki 250 forinttal segítheti, emellett online adományozásra is van lehetőség.
Tájékoztatása szerint téli segélyakcióikban mintegy 2400 családot élelmiszerrel, 300 családot pedig egész télre elegendő tüzelővel – jellemzően biobrikettel – tudnak ellátni.

A jó cél érdekében a Megyei Jogú Városok Szövetsége 30 millió forintot ajánlott fel, és a magánadományok összege is lassan megközelíti a tízmillió forintot – közölte Gáncs Kristóf.
A kárpátaljai magyarság számára nagy a tétje a mai voksolásnak
A tavalyi elnök- és parlamenti választások után vasárnap helyhatósági választásokat tartanak Ukrajnában. Ez lesz az első ilyen az elmúlt évek során végbement közigazgatási reform után. A kárpátaljai magyarság számára nagy a tét. A legfőbb kérdés, hogy sikerül-e a 2015-ben megszerzett erős pozíciókat megőrizni. – Csak az erős magyar érdekvédelem garantálhatja a kárpátaljai magyarság szülőföldjén való boldogulását! – jelentette ki Potápi Árpád János a Magyar Nemzetnek. Öt éve választási együttműködési megállapodást kötött a két kárpátaljai magyar érdekvédelmi szervezet, ezúttal viszont külön indul a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetég (UMDSZ). Az akkor létrejött összefogást nagyrabecsülték a kárpátaljai magyar választók, a megyei magyar lista 12 százalékot szerzett, ami a 64 fős képviselői testületben nyolc mandátumot eredményezett a KMKSZ neve alatt futó közös frakció számára, s Barta József személyében nekik jutott a közgyűlés alelnöki posztja is. Az elmúlt években 250 millió hrivnyát – mintegy 2,5 milliárd forintot – hívtak le a különböző állami fejlesztési alapokból, amelyet a magyarlakta vidékek infrastrukturális fejlesztésére fordíthattak. És bár igaz, hogy tízszer ennyi is kevés lett volna, de fontos megjegyezni, hogy minden egyes hrivnyából, ami a megyei költségvetésből kifizetésre került, 12 kopijka a magyar vidékekre jutott, ami százalékarányosan megegyezik a frakció súlyával. Ha ehhez hozzávesszük azt a hatalmas budapesti segítséget, amit az anyaország nyújt Kárpátaljának, még kedvezőbb az összkép.