Piramisjátékra kellett a bizniszegyház

Az illegálisan tovább működő Vonzás Törvénye Egyház főpapja, P. István a vád szerint pilótajátékot szervezett. Az egyházat valódi, működő egyházként tüntette fel, a híveit milliókkal károsította meg. Az egyház egyike volt a 2012-ben megszüntetett biznisz­egyházaknak.

2021. 01. 13. 7:15
P. István a bíróságon mindent tagadott, Istenre hivatkozott és alaptalan vádakról beszélt. Fotó: Hír TV
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tanúmeghallgatással folytatódik ma a Fővárosi Törvényszéken a magát a megszüntetése után illegálisan tovább működő Vonzás Törvénye Egyház főpapjának kiadó P. István büntetőpere. Az álegyházi álvezető a vád lényege szerint pilótajátékot szervezett, és a híveit milliókkal károsította meg.

A vádirat megfogalmazása szerint

a vádlott egy olyan egyház törvényes képviselője volt, amely 2012. ja­nuár 1-jétől nem minősült egyháznak

– mivel a szervezet tovább működéséről a vádlott nem nyilatkozott, ezért elrendelték annak kényszer-végelszámolását. Ennek ellenére a vádlott az egyházi minőség megszűnését követően is az ügyfelek előtt a szervezetet valótlanul nemzetközileg bejegyzett egyházként és magát annak főpapjaként jelölte meg. A vádlott a szervezet egyházi jellegére, illetve karitatív célokra hivatkozással a csatlakozni kívánó résztvevőktől előre meghatározott formában, kockázati tényezőt is tartalmazó módon

pénzt gyűjtött azzal, hogy a tagok megfe­lelő számú további résztvevők beszervezésével a szervezőkön keresztül segélynek nevezett kifizetésben részesülnek.

 

P. István a bíróságon mindent tagadott, Istenre hivatkozott és alaptalan vádakról beszélt. Fotó: Hír TV

A befizetett pénzösszegek minden alkalommal a vádlotthoz kerültek, azokkal ő rendelkezett, és az egyes kifizetésekről is ő határozott. A szervezet befektetési tevékenységet nem folytatott, bevétele kizárólag a résztvevők által adott összegekből állt, így a további új tagok befizetésének hiányában a résztvevők kifizetése nem volt lehetséges. Az ügyészség a vádlottat piramisjáték szervezésének bűntettével vádolja. A büntető törvénykönyv szerint ez három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

P. István azonban mindent tagad. Mint a jelenleg is zajló tárgyaláson korábban leszögezte, úgy érzi magát, mint Rajk László (a Rákosi-korszak idején koncepciós perben vád alá helyezett, elítélt, majd kivégzett kommunista miniszter) a perében. Hozzátette, az, hogy őt megvádolták, Istennek nem tetsző vétek, hiszen elkárhoznak azok, akik alaptalanul vádaskodnak. Arról is beszélt a botcsinálta pap, hogy az egyházának több mint tízezer tagja, illetve támogatója volt, ám

azt tagadta, hogy piramisjátékot űztek volna.

Szerinte a hívek anyagi adományokat adtak, amit nem kérhetnek vissza. Egyébként még azt is tagadta, hogy az egyháza jelképe a piramis volna, a szimbólum szerinte egy palástban imádkozó ember. Ezzel szemben a szervezeti szabályzatukban leírták, hogy a jelképük a piramis.

A Vonzás Törvénye Egyházat 2010-ben egy vállalkozó a vonzás törvényére alapozva hozta létre. Az egyházi tanítás lényege: amire gondolunk és hisszük, hogy az lehetséges, az valósággá válik. A híveknek a devizahitelekre is ezzel ígértek megoldást. P. István szerint a hívek adományaiból az egyház jól dolgozó tagjait jutalmazták meg.

Az egyházakra vonatkozó szabályozás 2011-ben szigorodott, éppen az üzleti érdekek mentén szerveződő egyházak szaporodása miatt. A Vonzás, mint említettük, egyike volt azoknak a „biznisz­egyházaknak”, amelyeket 2012-ben megszüntettek. Az utána történtek pedig bizonyítják, hogy indokolt volt a törvény szigorítása.

A megszüntetett, ám illegálisan tovább működő egyházat, a főpapot és a piramisjátékot 2014-ben a Hír TV Célpont című műsora leplezte le.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.