A magánklinikák is segítséget nyújthatnának az oltásban

Rudas László, az Istenhegyi Magánklinika tulajdonosa szerint nagy segítséget tudnának nyújtani hosszú távon a vakcinációban.

Munkatársunktól
2021. 03. 01. 17:47
Tesztelés az Istenhegyi Magánklinikán, Budapesten
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szívesen részt vennének a magánklinikák az oltások lebonyolításában, így hosszú távon azt is el lehetne érni, hogy esetleg az oltakozók (idősek, krónikus betegek, egészségügyi vagy kiemelt hivatali dolgozók) családtagjai is hamarabb elmehetnének vakcinációra az átfertőződés megakadályozása érdekében – véli Rudas László, az Istenhegyi Magánklinika tulajdonosa. A vállalkozó szerint a magánklinikák segítségével – amelyek már bekapcsolódtak a tesztelésbe is – azon a problémán is jobban úrrá lehetne lenni, ami abból adódhat, hogy vannak, akik nem jelennek meg az oltáson, így rizikóssá válik a megmaradt vakcinák felhasználhatósága.

Rudas elmondta azt is,

nemcsak az állami egészségügyi intézmények, hanem a magánklinikák is különleges helyzetbe kerültek a koronavírus-járvány miatt,

hiszen a szolgáltatásaik egy része visszaesett, kevesebben mennek hozzájuk például megelőző kezelésekre vagy szépészeti beavatkozásokra (plasztikai műtétre), egynapos sebészetre. Ez abból is adódik, hogy a pandémia miatt jobban meggondolják az emberek, mire költik a pénzüket, illetve abból, hogy ezek a műtétek későbbre, a járvány utáni időszakra halaszthatók.

Megnőtt ugyanakkor a magánklinikák keresettsége a szakrendeléseken, mert ezekre az állami rendszerben most nehezebben lehet eljutni a pandémia miatt.

Sokan nem is vállalkoznak arra, hogy a kórházakban kezeltessék magukat, mert félnek az esetleges megfertőződéstől. Az Istenhegyi Magánklinika ezért is döntött úgy, hogy megvásárolja a Lantos Csaba érdekeltségébe tartozó Telki Kórház Kft.-t. A Telki Kórház Kft. működtette Budapesten, a Budakeszi úton a Medicina Egészségközpontot, melynek szolgáltatásai most átkerülnek az Istenhegyi Magánklinika telephelyére, a budapesti Istenhegyi út 29–31. alá. A jövőben mindkét szolgáltató páciensei profitálnak a felvásárlásból, hiszen az Istenhegyi Magánklinika szolgáltatásai jelentősen bővülnek.

Az eddigi szolgáltatásaik mellett március 1-jétől az Istenhegyen már elérhető lesz a gyermekgyógyászat, a pszichiátria, a szemészet, a gyermekortopédia, az üzemorvosi ellátás és a menedzserszűrés, illetve hamarosan elérhetővé válnak a digitális röntgenvizsgálatok és a mammográfia is.

A Medicina Egészségközpont páciensei pedig a jövőben közvetlenül igénybe tudják venni az Istenhegyi Magánklinika egyedi, speciális szolgáltatásait, mint amilyen az intim lézeres inkontinenciakezelés, a hűtött prosztata-termoterápia, a horkolásgátló lézerkezelés, a merevedési problémák kezelése, illetve a gasztroenterológia, a kolonoszkópia és az aspirációs citológiai vizsgálatok.

Az egynapos sebészeti beavatkozások elérése külön könnyebbséget jelent majd a Medicina Egészségközpont eddigi betegeinek, hiszen a Medicina nem rendelkezett egynapos sebészeti részleggel. Az Istenhegyi Magánklinikán viszont csak 2019-ben közel kétezer ilyen sebészeti beavatkozást végeztek el. Az Istenhegyi Magánklinika a rendelők működtetésére szánt területét is bővítette, jelenleg már 1300 négyzetméteren fogadja a pácienseit.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.