Az időpontfoglalástól a védettségi igazolványig

Lépésről lépére mutatjuk be az online időpontfoglalás menetét, valamint az oltás rögzítésének ellenőrzését is.

Forrás: koronavirus.gov.hu2021. 05. 01. 11:20
A képen, amely illusztráció névre kiállított, személyes azonosító adatokat és az oltás idejét tartalmazó védettségi igazolvány Fotó: Róka László Forrás: MTVA/Bizományosi: Róka László
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az oltási program újabb állomásaként április 23-án megnyílt az online időpontfoglaló rendszer, amelynek köszönhetően az érvényes regisztrációjú személyek saját maguk választhatják meg, hogy melyik kórházi oltóponton, milyen időpontban, illetve melyik vakcinával (jelenleg Sinopharmra és AstraZenecára van lehetőség) kívánják beoltatni magukat.

Az időpontfoglaló kezelése egyszerű:

a www.eeszt.gov.hu weboldal megnyitását követően az online időpontfoglaláshoz először a tajszámot, a születési dátumot valamint a rendszer által felkínált ellenőrző kódot kell megadni,

ezt követően pedig máris kiválaszthatják, hogy melyik napon, hány órakor, melyik településen, illetve melyik kórházi oltóponton szeretnék megkapni az első védőoltást, amit a Jelentkezem gomb megnyomásával foglalhatnak le. Végül megjelenik az időpontfoglalás űrlap, amelynek ellenőrzését követően az Időpontfoglalás véglegesítése gombra kattintva az időpontfoglalás befejeződik.

Minden regisztrált személy csak egy foglalást tud végezni, a véglegesített foglalás pedig nem módosítható.

Újra lehet foglalni időpontot Sinopharm- és AstraZeneca-oltásra

Az egynapos pénteki oltásra meghirdetett Pfizer-vakcina elfogyott.

Fontos megjegyezni, hogy a második oltásra már nem kell külön időpontot foglalni, ugyanis a beoltandó személy az első oltás felvételekor automatikusan kap időpontot a második körös oltásra is. Az egy hónap múlva esedékes második oltás pedig ugyanazon a kórházi oltóponton történik, ahol az első oltást is megkapták.

Az oltás ellenőrzése

A kórházi oltópontra – az oltással járó adminisztráció meggyorsítása érdekében – a személyi igazolvány, valamint a tajkártya mellett egy kitöltött és kinyomtatott hozzájáruló nyilatkozatot is magukkal kell vinniük az oltásra érkezőknek. A védőoltás felvételét követően a beoltottak maguk is leellenőrizhetik, hogy rögzítették-e a védőoltás beadásának a tényét. Ez azért is fontos, mivel a védettségi igazolvány gyártása csakis azon adatok alapján történhet, amit a kórházi oltóponton rögzítettek.

Az oltás rögzítésének ellenőrzését szintén a www.eeszt.gov.hu weboldalon lehet megtekinteni.

Az ügyfélkapus belépést követően az Ellátások fülre kattintva az Egészségügyi és betegdokumentumok menüpontot kell kiválasztani, ahol a kívánt időtartomány beállítását követően lekérdezhető a Betegdokumentumok listája. A lekérdezésnél a Dokumentum feliratú legördülő listából a Covid–19 oltási lapot szükséges kiválasztani. Az oltás megfelelő rögzítéséről akkor lehet megbizonyosodni, ha a kiválasztott Covid–19 oltási lap nevezetű dokumentumnál a „Covid–19 oltási lap (25)” kifejezés szerepel.

A védettségi igazolvány kérelmezése

Amennyiben csúszás vagy hiba történik az adatok felvitelében, akkor azt elsőként az oltást végző háziorvosnál vagy azon az oltóponton kell jelezni, ahol a vakcina beadása megtörtént.

Abban az esetben viszont, ha a védőoltás rögzítésre került, ugyanakkor a védettségi igazolvány nyolc napon belül mégsem érkezett meg, akkor pótlás iránti kérelmet kell benyújtani,

ami a kormányhivatalok elektronikus űrlapjain keresztül vagy személyesen is beadható a kormányablakban, azok a beoltottak pedig, akiknek van ügyfélkapu-hozzáférésük, a Magyarország.hu oldalon vagy a [email protected] e-mail-címen is jelezhetik a hiányt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.