A nyugdíjprémium kapcsán Hiller István mondta el elsőként a véleményét, kiemelve: helyesli, ha a nyugdíjasok nyugdíjprémiumot kapnak egy kiegyensúlyozott gazdaságú országban, szerinte azonban a jelenlegi rendszer nem igazságos, mivel azok nyernek rajta többet, akiknek eleve magasabb a nyugdíjuk. A baloldali képviselő érvelésére Gulyás Gergely úgy reagált: a nyugdíjprémiumot szabályozó törvény már a baloldali csődkormányzás időszakában is létezett, azonban a szocialista kormányzás idején recesszióban volt a hazai gazdaság, míg jelenleg növekedés jellemzi.
A vita során a felek kitértek a hazai foglalkoztatási adatokra is. Gulyás Gergely kifejtette:
a szocialista csődkormányzáshoz képest az elmúlt tizenegy évben egymillióval nőtt a foglalkoztatottak száma, amely egymillió család életét teszi jobbá. Mint rámutatott, a baloldal a múltat szeretné visszahozni, és nem egyértelmű, hogy milyen ajánlata van Magyarországnak.
Hiller István úgy reagált: hiába magas a foglalkoztatottak száma, az aktív dolgozók száma és a foglalkoztatottak száma nem fedi egymást. A baloldali politikus azt is megjegyezte, hogy 2010 óta egyre több magyar vándorol külföldre. Válaszában Gulyás Gergely azonban rámutatott: 2016-ban megfordult a kivándorlás trendje, és mára több magyar ember jön haza dolgozni, mint amennyien távoznak. Kiemelte:
a gazdasági, foglalkoztatottsági és bérnövekedési adatok alapján az elmúlt száz év legjobb évtizede áll mögöttünk.
Arra a kérdésre, hogy kellően szociális-e az a kormány, amely minden idők legnagyobb családtámogatási rendszerét hozta létre, Hiller István úgy reagált: a családi otthonteremtési kedvezménnyel foglalkozni helyes, mivel ma Magyarországon lakhatási válság van. Szerinte azonban a kedvezményt felvett családoknak csupán a fele vállalt gyermeket a támogatás fejében, így a várt népességnövekedési hatás elmaradt. Válaszában Gulyás Gergely kiemelte: habár egyelőre a születési számok alacsonyabbak annál, hogy népességnövekedésről beszéljünk, de a statisztikai mutatók folyamatosan javulnak. A miniszter azt is hangsúlyozta, hogy a családtámogatások összességében nézve komoly segítséget jelentenek a fiatal párok életkezdésében. Ha valaki az átlagjövedelem negyven százalékát megkeresi, már jogosult lehet a családi otthonteremtési támogatásra – húzta alá.
Gulyás Gergely arra is emlékeztetett:
a 2002-es országgyűlési választások előtt a szocialisták azt állították, hogy nem nyúlnak hozzá a Fidesz családtámogatási rendszeréhez, később mégis eltörölték azok jelentős részét.
A felsőoktatás átszervezése kapcsán sem értettek egyet a felek. A miniszter elmondta, hogy a magyar felsőoktatás átalakítására szükség volt, hiszen ma már nem egymással versenyeznek a hazai felsőoktatás résztvevői, hanem nemzetközi szinten kell helytállniuk. Hangsúlyozta: pillanatnyilag az alapítványi fenntartási forma a legversenyképesebb. A miniszter szerint
a közalapítványok átlátható működést biztosítanak az egyetemeknek, valamint lehetővé teszik az oktatók magasabb díjazását.
Hiller István ez ügyben kifogásolta, hogy a kormány és az EU között zajló viták miatt a hazai felsőoktatás még nem kapta meg a kormány által ígért 1200 milliárd forintos forrást. Erre válaszolva azonban Gulyás Gergely elmondta: az egyetemek még ebben a kormányzati ciklusban megkapják a megítélt forrás jelentős részét, a kormány pedig kilencven százalékkal megemeli a finanszírozásukra fordított állami támogatások mértékét.
Zárásként a kormány járványkezelését értékelték a felek. Mint elhangzott: a magyar járványkezelés harmadik helyezést ért el a japán Nikkei gazdasági napilap 120 országot összehasonlító rangsorában. Ezzel kapcsolatban Gulyás Gergely miniszter elmondta: a járványkezelés egészségügyi vonalán a kormány arra törekedett, hogy mindenki ellátásban részesüljön, valamint biztosítsák az egészségügynek a védekezéshez szükséges eszközöket és gyógyszereket. A miniszter emlékeztetett:
a gazdasági járványkezelésben a legsikeresebb országok között vagyunk, mivel nem indultunk el a munkanélküliség és a segélyezés növelésének irányába.
Ehhez kapcsolódva Hiller István fogadkozott ugyan, hogy szeretné, ha az országgyűlési választás kampánya tiszteletben tartaná a járvány áldozatait, mégis azt emelte ki, hogy lakosságarányosan Magyarországon haltak meg a legtöbben koronavírus-fertőzésben.