„A Jézussal való találkozás megváltoztatta az életemet”

Kerestem az örömöt az életben, és sokszor bajba kerültem. Egy sebzett megtört egyetemista voltam, amikor találkoztam Istennel, aki megváltoztatta az életemet, olyan tüzet ébresztve bennem, ami azóta sem aludt ki – mondta lapunknak Barbara Heil, aki a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus egyik tanúságtevőjeként érkezett hazánkba. A misszionárius kijelentette: Isten nemcsak azt akarja, hogy tudjunk róla, hanem hogy valóban ismerjük meg őt, és élő kapcsolatunk legyen vele.

Magyar Nemzet
2021. 09. 09. 18:21
Barbara Heil a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson tett tanúságot hitéről. Fotó: Ambrus Mária
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Egy volt pünkösdista misszionárius vagyok. A férjemmel templomi közösségeket hoztunk létre világszerte azok számára, akik megtértek. Az emberek szíve iránti aggodalomtól hajtva beutaztuk a világot – mesélte lapunknak Barbara Heil, akinek keddi tanúságtétele hatalmas elismerést váltott ki a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson.

Barbara Heil mára katolizált, amiről a következőket mondta: – A munkám során sokat találkoztam katolikusokkal, akikről korábban azt hallottam, hogy nem is igazi keresztények, de az volt a személyes tapasztalatom, hogy ez egyáltalán nem igaz. 

– Valakitől megkaptam Avilai Szent Teréz könyvét, és teljesen lenyűgözött, hogy ötszáz évvel ezelőtt egy katolikus apáca mindent megírt, amit én fontosnak tartottam az Isten szolgálatában. Ezután elkezdtem az egyházatyák műveit olvasni, és ez elvezetett odáig, hogy katolikus lettem

– mesélte. 

A kongresszuson megtérése történetét mondta el tanúságtételében a volt misszionárius. – Én egy vallástalan közegben nőttem föl, az édesapám ateista volt, soha nem olvastam a Bibliát. Ekkoriban még azt sem tudtam, hogy Jézus valódi ember volt. Azt hittem, csak valami mitikus alak. Az anyám 12 éves koromban otthagyott minket. Az apám alkoholista volt, és vert gyerekkoromban. Kerestem az örömöt az életben, és sokszor bajba kerültem. Egy sebzett, megtört egyetemista voltam, amikor találkoztam Istennel, és ez megváltoztatta az életemet, olyan tüzet ébresztve bennem, ami azóta sem aludt ki. Azóta folyamatosan szeretném elvinni az örömhírt az embereknek, hogy megtalálják a valódi identitásukat Isten gyermekeiként – fejtette ki lapunknak Barbara Heil, aki szerint Isten nemcsak azt akarja, hogy tudjunk róla, hanem hogy valóban ismerjük meg őt, és élő kapcsolatunk legyen vele. 

– Jézus számomra a legjobb barátom, a megváltóm, a királyom, aki megmentette az életemet, és boldogságot és békét adott nekem

– tett tanúságot lapunknak a misszionárius.

Barbara Heil nem tartja megalapozott állításnak, hogy a katolikus egyházban ne kapnának a nők is megfelelő lehetőséget. – Elég elolvasni, mit írt Szent II. János Pál pápa a test teológiájáról, hogy lássuk, mennyire nem igaz, hogy a nők háttérbe lennének szorítva a katolikus egyházban. Ő azt mondta, a nők az egyház titkos fegyvere, akiknek az intuitivitását Isten mindenki javára gondolta el. Amikor én katolikussá lettem, már semmi ellenállást nem tapasztaltam az egyházban az ellen, hogy szolgálhassak. 

– Nincs szükségem egy emelvényre, hogy onnan szolgáljak. Az egész világ alkalmas erre. Rengeteg lehetőségünk adódik, hogy megérintsük az emberek szívét

– vélekedett.

Az oltáriszentségről szólva a misszionárius elmondta: – Még protestánsként találkoztam először Jézussal az eucharisztiában. Nagyon fontos számomra, hogy 

Krisztust imádjam, aki számomra nem csak egy ikon vagy egy nagy történelmi személyiség, hanem maga az élő Isten, aki megváltoztatta az életemet. 

Ezért nagyon fontos nekem, hogy időt töltsek a társaságában. Barbara Heil a lapunknak azt is felelevenítette, hogy egyszer egy katolikus szertartáson vett részt, ahol az eucharisztia előtt imádkoztak. – Én megálltam hátul, lesütöttem a szemem, mert nem is igen tudtam, hogy mi történik. 

– Egyszer csak éreztem, hogy Jézus áll előttem. Önkéntelenül is leborultam előtte, és elöntöttek a könnyek.

– Amikor kinyitottam a szemem, ott állt előttem a pap a monstranciával a kezében. Persze akkor még nem is tudtam, hogy mi az. Ez az élmény megpecsételte az életemet. Úgy mentem el onnan, hogy tudtam, erre vágyom – idézte fel. 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.