Közvéleménykutatás segítségével mérte fel a magyar állampolgárok véleményét a szuverenitás témaköréről az SDG (Soli Deo Gloria) Alapítvány, külön megvizsgálva a nemzeti szuverenitásra ható külső tényezők szerepét. Az országosan reprezentatívnak minősülő felmérésből kiderült:
Magyarországon az egyértelmű többség a nemzeti kultúra és a gazdaság védelmezését várja el az aktív, cselekvő államtól, továbbá a magyarok nem hívei a jelenleginél szorosabb európai államközi együttműködésnek, ami kifejezetten rossz hír az uniós szuperállam rajongóinak.
A friss közvéleménykutatás szerint az átlagos magyar állampolgárok határozottan a nemzet javát helyezik az uniós vagy nagyhatalmi érdekek elé, s ezt minden hazai politikai erőnek figyelembe kell vennie az Európa jövőjéről szóló diskurzusban.
A polgári és nemzeti értékek iránt elkötelezett SDG felmérése szerint ugyanis a teljes népesség 70 százaléka – függetlenül nemtől, kortól, iskolai végzettségtől vagy éppen anyagi helyzettől – egyetértett azokkal a kijelentésekkel, miszerint
a magyar kormánynak tennie kell a globális cégek átlátható hazai működéséért, 69 százalékuk szerint azért is tenni kell, hogy a nemzeti hovatartozás fontosabb legyen az európainál, valamint szintén 69 százalékuk vélte úgy, hogy a kormánynak fel kell lépnie a külföldi befolyás ellen.
Ötven százalékos vagy afeletti támogatást kaptak azok az állítások, miszerint Magyarország politikai súlya a hivatalban lévő kormány munkája révén felértékelődött, továbbá az is, hogy nem érdemes a nyugati megoldásokat a mi problémáinkra ráerőltetni, mert a saját megoldásaink jobbak.
A kutatás értelmében a magyarok 48 százalékának elképzelésével találkozott még az a vélemény is, hogy a magyar kormánynak meg kell akadályoznia, hogy Brüsszel növelje hatalmát, mert szintén
48 százalékuk szerint Magyarországnak nem érdeke az európai egyesült államok létrehozása.
Végül amellett is 48 százalékuk érvelt, hogy a sokszínűség mint érték népszerűsítése a liberálisok céljait szolgálja.