Szeptember 18-án, szombaton kezdődött a Gyurcsány-show legújabb felvonása, amelynek lényege, hogy a bukott miniszterelnök képviselő-jelöltjeit a baloldali választókkal egy fiktív „előválasztás” keretében „kiválasztják”, azt a hamis látszatot keltve ezáltal, mintha számítana a választók véleménye, miközben a Szemlőhegyi-villában már minden előre el van döntve – olvasható az Origón.
Az online „voksolás” reggel indult el, de a délelőtt 10:30 körül kiadott közlemény alapján nem sokkal később már le is állt az informatikai rendszer.
A hírportál szerint az üzemeltetők azt mondták, hogy két órán belül újraindítják, de erre csak két nappal később, hétfőn került sor. Információnk alapján a rendszer mind a mai napig akadozik.
Ezt követően, még szombaton a Gyurcsány-showban részt vevő baloldali pártok kiadtak egy közös közleményt a korábban említett nyilvánvaló hazugsággal, és ezt terjesztették napokon át a baloldali politikusok és sajtóorgánumok, de később kiderült, hogy
az informatikai rendszer már a pénteki, szeptember 17-i tesztelésen megbukott.
A sajtóba utólag kiszivárgott belső információk alapján pénteken összeomlott a rendszer, de ennek ellenére szombaton mégis elindították, hogy aztán ismét összeomoljon.
Az Origó szerint arról van szó, hogy
a baloldal még ezt sem tudta rendesen megszervezni, így felmerül a kérdés: ha egy informatikai rendszert nem tudnak működtetni, akkor mihez kezdenének egy egész országgal?
Ahogy a baloldali vezetésű önkormányzatok tapasztalatából kivehető: minden, amihez hozzáérnek, előbb-utóbb tönkremegy.
Belső informátor az Origónak: Még a baloldal többsége sem hiszi el, amit a politikusaik állítanak a „terheléses támadásról”
Szerda késő délután az Origó szerkesztőségének is eljuttattak több képernyőmentést, amelyek egy baloldali előválasztási Facebook-csoportból származnak. Ezekről először az Index írt. Az informátor ezt a lépést a következőkkel indokolta:
nem tartja helyénvalónak, hogy a magyar politika a nettó hazudozásról szól.
A csoportnak közel háromszáz tagjai van, köztük a Gyurcsány-show levezénylői, aktivisták, illetve egykori választási megfigyelők. Köztük a Párbeszéd vezetői.
A legismertebb tag Szabó Tímea, a Gyurcsány-show miniszterelnök-jelöltjének, Karácsony Gergelynek a párttársa
Forrás: Origó
A képernyőmentések alapján a baloldali szavazók többsége nem hiszi el a baloldali pártok kommunikációját. Szerintük arról van szó, ami valójában történt, hogy a baloldal ezt is elbénázta.
Az Origó cikke a Facebook-csoportból idéz néhány hozzászólást: Teljes káosz, pár embert tudtunk leszavaztatni 8 óta. Az idő 90%-ában szét van rohadva a rendszer. Ha a Fidesz ügynökei csinálták volna direkt így nekünk a cuccot, akkor sem lehetne szarabb.
Erre válaszul az egyik szervező azt írta: Nem győzünk elnézést kérni. Nagyon gáz. Egy másik komment: Szar az egész, igazán köszönhetjük az ahang informatikusainak.
Az egyik hozzászóló arra az álhíre, hogy „a Fidesz részéről terheléses támadás történt”, azt írta: Ne már, ez ciki, be kell vallani, hogy lefagyott.
Egy következő komment így szól: Azért, remélem, lesz felelőse annak, aki kitalálta, hogy elég előző nap tesztelni, és csak egyszer.
Egy másik komment: Megáll az ész! Gyorsan küldjétek el az informatikusokat! Pontosan tudták, hogy nem bírja el a rendszer.
„Kajak ezt hazudjuk?”
Forrás: Origó
Forrás: Origó
Végezetül a hírportál felsorolja a képernyőképeken szereplők tisztségeit, szerepeit a Párbeszéden belül:
Szabó Tímea – a Párbeszéd társelnöke, országgyűlési képviselője, a párt parlamenti frakcióvezetője
Renczes Dávid – a Párbeszéd Komárom-Esztergom megyei elnöke, tatabányai önkormányzati képviselő
Altfatter Adalbert – a Párbeszéd IV. kerületi önkormányzati képviselője
Jakál Adrienn – a Párbeszéd Győr-Moson-Sopron megyei alapszervezetének elnöke, Sopron önkormányzati képviselője, elnökségi tag
Csabai László – a kecskeméti Párbeszéd alelnöke
Berki Sándor – a Párbeszéd Nógrád megyei alapszervezetének elnöke
Benczik Gabriella – Veszprém önkormányzati képviselője a Párbeszéd színeiben
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Borítókép: MTI/Máthé Zoltán