Lomnici Zoltán: Kötelességünk tiltakozni a radikális baloldali agresszió ellen

Vagyonelkobzás, állásvesztés, koncepciós perek, a jogállam felrúgása – csak néhány fogalom, amellyel a radikális baloldal fenyegeti a jobboldali érzelmű embereket. Ifj. Lomnici Zoltán, a Századvég Alapítvány jogi szakértője szerint minden tisztességes magyar embernek kötelessége tiltakozni a radikális baloldali agresszió ellen, amelyre most a Stop, Gyurcsány! Stop, Karácsony! felhívással lehetőség nyílik.

2021. 09. 11. 7:05
LOMNICI Zoltn
Ifj. Lomnici Zoltán szerint komoly bűncselekmény gyanúja is felvetődhet Fotó: Krizsán Csaba Forrás: MTI/Krizsán Csaba
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely nevével fémjelzett radikális baloldalon a vagyonelkobzással, állásvesztéssel, deportálással fenyegetés már nem puszta verbális agresszió, hanem ennél jóval több

– olyan típusú gyűlöletre uszítás, amely alkalmas a társadalmi rend és béke megzavarására, társadalmi csoportok jogellenes megbélyegzésére, sőt a nemzeti identitással rendelkezők megfélemlítésére is – nyilatkozta lapunknak ifj. Lomnici Zoltán. Az alkotmányjogász szerint az erőszakra buzdító radikális ellenzék visszaél a véleménynyilvánítás szabadságával, uszító megnyilvánulásaik pedig a vészkorszakra emlékeztetnek. 

– A baloldali gyűlölet egységfrontját kizárólag két dolog tartja össze: a láthatatlan idegen kezek és a hatalom iránti esztelen vágy – magyarázta a szakértő. 

A négy ellenzéki baloldali párt – a Jobbik, a Momentum, a Demokratikus Koalíció és a Magyar Szocialista Párt – kiírta magát a civilizált politikai közösségből azzal, hogy a Vidnyánszky Attila elleni gyalázatos és elfogadhatatlan gyűlöletcunamiban vagy aktívan részt vesznek, vagy asszisztálnak hozzá

– részletezte. Ebben a helyzetben minden tisztességes magyar embernek kötelessége, hogy tiltakozzon a megfélemlítés, az intolerancia és a radikális baloldali agresszió ellen és csatlakozzon olyan kezdeményezésekhez, mint a Stop, Gyurcsány! Stop, Karácsony! felhívás – mutatott rá ifj. Lomnici.

Emlékezetes: Gyurcsány Ferenc tavaly nyáron megfenyegette Vidnyánszky Attilát, mert őt nevezték ki a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökének. „Most nincs mit tenni. Készülni kell. Vidnyánszky és társai addig maradnak, amíg Orbán. Utána buknak. Sőt! Minden értelemben földönfutók lesznek. Nem lesz árokbetemetés. Zárójel lesz” – írta a magát „legeurópaibb pártnak” nevező DK elnöke. 

Gyurcsány és felesége, Dobrev Klára, a DK miniszterelnökjelölt-aspiránsa is visszatérően le- és elszámoltatást ígér, hozzájuk csatlakozott Karácsony Gergely, aki szintén harciasabb hangot üt meg és a választás utáni retorziókkal, leszámolással kampányol a baloldali úgynevezett előválasztáson.  

A Gyurcsány-féle ellenzék már korábban is ütött meg valódi bolsevik retorikát. Fekete-Győr András Momentum-elnök például arról beszélt, hogy jobboldali újságírókat tiltana el örökre a munkavégzésüktől, de az ő ötlete az úgynevezett felcsúti per is, amely kommunista analógia alapján hívná újra életre a koncepciós eljárásokat. Szarvas Koppány Bendegúz, a Momentum józsefvárosi önkormányzati képviselője is elbocsátásokat ígért, illetve korábban lámpavasazással is uszított a kormány koronavírus-járvány elleni intézkedései ellen.  A baloldali jogász, Fleck Zoltán pedig tavaly nyáron kertelés nélkül kijelentette, hogy „nagy valószínűséggel egy ’22-es ellenzéki győzelem után időlegesen le kell mondanunk a jogállam tiszta érvényesüléséről”.  

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.