Tizenkét nő munkába állásához járult hozott a Belügyminisztériumhoz tartozó Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság (TEF) „betanított textiltermék-összeállító” képzése Kisszentmártonban. A minisztérium termelőműhelyt hozott létre a kétszázötven fős településen, ahol a tizenkét varrónő munkába állásával tizenkét család megélhetését segítik – derült ki a TEF tájékoztatásából.
Mint írták: a kisszentmártoni képzés segítségével új, naprakész ismeretekre tehettek szert a résztvevő munkavállalók, amely a jellemzően már meglévő szakmai ismereteket újította fel a korábbi rutin készségszintre emelésével.
A tájékoztatásból kiderült, hogy a Belügyminisztérium és Kisszentmárton önkormányzata között létrejött együttműködés öt évre szól, amelynek végső célja a varroda piaci alapú működtetése, valamint a foglalkoztatás növelése az üzemben. Az önkormányzat biztosította az épületet, valamint a modern varroda kialakításának gépészeti feltételeit, a TEF pedig a varrodai gépállomány biztosítása mellett vállalja a képzést és a foglalkoztatást, valamint a piaci termelés szervezését. Kiemelték: a tervek szerint a főigazgatóság országosan működő képzéseihez szükséges munkaruhák is itt készülnek majd.
A képzés elvégzéséről szóló oklevelet Sztojka Attila roma kapcsolatokért felelős kormánybiztos és a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság vezetője adta át a varrónőknek. A kormánybiztos elmondta: amikor először járt a faluban, eltökélt embereket és akaratot látott, ezért is választották az együttműködéshez Kisszentmárton önkormányzatát.
A TEF évente tízezer embernek nyújt képzést, és a munkahelyteremtés érdekében alakít ki piaci szereplőkkel együttműködést. A főigazgatóság korábban Tiszaroffon nyitott varrodát, Miskolcon pedig a házgyár révén könnyűszerkezetes házak elemeit gyártó üzem működését indította el.
Borítókép: Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság/Facebook