Bajcsy-Zsilinszky Endre kivégzésének hetvenhetedik évfordulóján istentisztelettel és egyházi áhítattal egybekötött megemlékezést tart december 24-én délelőtt 11 órakor Budapest belvárosában, a Deák téri evangélikus templomban a Nemzeti Jogvédő Alapítvány, a Hegyvidéki Trianon Harangja Társaság és a Magyar–Osztrák–Bajor Társaság. Az istentiszteletet Smidéliusz Gábor evangélikus lelkész tartja, majd beszédet mond Zétényi Zsolt, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány elnöke. Ezután megkoszorúzzák a mártír politikus emléktábláját és szobrát.
Bajcsy-Zsilinszky Endre országgyűlési képviselő, közíró, nemzetvédő politikus, jogász, a magyar függetlenség, a korszerű szentistváni állameszme és történeti alkotmány, a népi gondolat kiemelkedő harcosa volt. A beszélni már nem tudó Babits betegágyán felírta kora négy nagy szellemi tekintélyének nevét: Bartók, Bajcsy-Zsilinszky, Móricz, Szent-Györgyi
– olvasható a rendezvény meghívójában.
A kommunista- és náciellenes, a történelmi Magyarország helyreállításáért és annak teljes függetlenségéért küzdő Bajcsy-Zsilinszky Endre a nyilas-hatalomátvétel után a fegyveres ellenállást szervező Magyar Nemzeti Felkelés Felszabadító Bizottságának elnöke lett. Ám a szervezkedést elárulták, Bajcsy-Zsilinszkyt a nyilasok letartóztatták. Sopronkőhidára hurcolták, ahol hűtlenség és hazaárulás vádjával halálra ítélték, majd egy nappal később, 1944. december 24-én kivégezték.
Borítókép: Bajcsy-Zsilinszky Endre (Fotó: Kővágóörsi Művelődési Ház és Könyvtár)