Hosszas alkudozás után, a határidő lejárta előtt egy nappal véglegesítették országos listájukat a baloldali pártok. A Gyurcsány Ferenc pártja által dominált lista első öt helyén az előzetes várakozásoknak megfelelően a hat párt korábbi öt miniszterelnök-jelöltje szerepel, ők lesznek azok, akik a szavazólapon is név szerint szerepelnek majd. Közülük ketten már jó előre világossá tették, nem fognak beülni az Országgyűlésbe, akármilyen eredmény is szülessen a választásokon.
Márki-Zay sokáig titkolózott
A DK–Jobbik–Momentum–MSZP–LMP–Párbeszéd lista első helyén a baloldal miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter szerepel. Hódmezővásárhely polgármestere a kiválasztása után is hosszan lebegtette, hogy egy baloldali vereség esetén egyáltalán beülne-e a parlamentbe. Korábban egyéni választókerületi vetélytársa, a 2002 óta helyben minden országgyűlési választást megnyerő Lázár János a szemére is vetette a polgármesternek, hogy
nem fogalmaz világosan arról, mi vár majd Hódmezővásárhelyre április 3-a után.
Márki-Zay azóta egy internetes műsorban utalt rá, hogy a megyei jogú várost jelenleg is irányító Szabó János alpolgármestert látná legszívesebben utódjául. Ha a polgármester áprilisban a parlamentbe távozik a városból, az időközi önkormányzati választásokon Szabó újoncként próbálkozhatna a városvezetői tisztség elnyerésével. Márki-Zay három helyettese közül ugyanis ő az egyetlen, aki korábban még egyéni képviselőként sem mérette meg magát választásokon.
Karácsony maradna a Városházán
Értékesebbnek tartja polgármesteri pozícióját Márki-Zay Péternél Budapest vezetője, aki a harmadik helyen szerepel a Gyurcsány-listán. Karácsony Gergely 2010-ben az LMP listájáról a parlamentbe jutva négy évig volt már országgyűlési képviselő. 2013-ban pártjából, majd egy évvel később a parlamentből is távozott, hogy Zuglóban induljon az önkormányzati választásokon, ahol 42,5 százalékos szavazataránnyal meg is választották polgármesternek. Karácsony négy évvel később már miniszterelnök-jelöltként tűnt fel, az MSZP–Párbeszéd listáját vezetve. Az akkori országgyűlési választási kampányban egy nyilvánosságra került felvételen már arról beszélt, hogy Zuglóba már nem mehet majd vissza, mert mint fogalmazott, ott elásnák őt. Ennek megfelelően másfél évvel később már a főpolgármesteri címért szállt ringbe az önkormányzati választásokon. Elemzők szerint egyébként 2018-ban azért is vállalta el a miniszterelnök-jelöltséget, hogy neve ismertebbé váljon, és az önkormányzati kampányban ezt hasznosíthassa is. Karácsony taktikája bejött, 2019-ben Budapest vezetőjévé választották. Két évvel később azonban ismét bejelentette, hogy miniszterelnök is lenne, a baloldal által szervezett előválasztási kampány egyik emlékezetes momentuma volt, amikor visszalépett Márki-Zay Péter javára. Karácsony Gergely ezek után arról beszélt, hogy unta a miniszterelnök-jelölti kampányt, majd azt is kijelentette, hogy bár az országgyűlési választásokon a szavazólapokon ismét szívesen szerepelne, de a parlamentben ne számítsanak rá a baloldali pártok.
– Kizárólag szimbolikusan vezetem a párt parlamenti választási listáját, mivel nem kívánok országgyűlési képviselő lenni
– fogalmazott decemberben a Párbeszéd egyik sajtótájékoztatóján.