Bármelyik pillanatban meggyanúsíthatják Tóth Csabát

Hivatalossá vált Tóth Csaba MSZP-s képviselő mentelmi jogának a felfüggesztése, miután az erről szóló határozat megjelent a Magyar Közlönyben. Ilyen esetekben az ügyészség a legrövidebb időn belül meg szokta gyanúsítani az érintett képviselőt. Tóthnak befolyással üzérkedés bűntettének és más bűncselekmények gyanúja miatt kell felelnie.

MEDIAWORKS–HÍRCENTRUM
2022. 03. 11. 11:25
TÓTH Csaba
Budapest, 2021. május 21. Tóth Csaba, az MSZP képviselõje felszólal a 2022-es költségvetési törvényjavaslat általános vitáján az Országgyûlés plenáris ülésén 2021. május 21-én. MTI/Koszticsák Szilárd Fotó: Koszticsák Szilárd
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hivatalossá vált Tóth Csaba MSZP-s képviselő mentelmi jogának felfüggesztése, miután a mai Magyar Közlönyben megjelent az erről szóló, csütörtökön elfogadott országgyűlési határozat. A bevett gyakorlat szerint ilyenkor az ügyészség gyorsan lép, vagyis rövid időn belül hivatalosan is meggyanúsíthatják Tóth Csabát. Ismert: 

Polt Péter legfőbb ügyész befolyással üzérkedés bűntettének és más bűncselekmények gyanúja miatt kezdeményezte a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését.

Az ügy hátteréről elsőként a Magyar Nemzet írt, annak előzménye, hogy Tóth Csaba és Horváth Csaba 2016-ban a Zuglóban a tervezett fizetős parkolási rendszer üzemeltetésére kerestek egy gazdasági társaságot, amellyel túlárazott vállalkozói díjban állapodtak meg, és a nyereség felére igényt tartottak.

Fuzik Zsolt, a zuglói parkolási cég egyik befolyásos munkatársa a nyomozók előtt részletesen beszámolt arról, hogy ki, mikor, milyen összegű korrupciós pénzt kapott a SIS Parking Kft. profitjából. A férfi vállalta a hazugságvizsgálatot is. A poligráf szerint Fuzik igazat mondott, amikor a bűncselekmények részleteiről beszélt. A kifizetéseket fiktív számlák kibocsátásával fedezte a SIS Parking Kft.

Az ügyészség szerint a bevételből Tóth Csaba saját maga és a szintén meggyanúsított Horváth Csaba részére 31 millió forintot kért és vett át, ezenfelül Tóth Csaba havonta 10-15 millió forintot, összesen legalább 250 millió forint készpénzt kaphatott.

A fiktív számlákat kibocsátó cégcsoport botrányába Baja Ferenc és Molnár Zsolt MSZP-s politikusok is belebukhatnak, ugyanis a gyanú szerint Baja 30, Molnár pedig 40 millió forintot vett át egy BKV-s közbeszerzés nyomán. Baja Ferenc Karácsony Gergely főpolgármester informatikai tanácsadójának mondta magát, és ilyen minőségben kért vesztegetési pénzt.

A négy politikus tagadta a bűncselekmények elkövetését. 

A közös ellenzéki listán jelenleg Horváth Csaba és Molnár Zsolt is szerepel – utóbbi befutó helyen. Karácsony Gergely főpolgármester, a Párbeszéd párt társelnöke szerint eddig nem merült fel, hogy visszaléptessék a meggyanúsított politikusokat.

Borítókép: Tóth Csaba (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.