A Momentumnak nagyobb a mozgástere is, hiszen 11 képviselővel kerültek be az Országgyűlésbe, és a nemzetközi kapcsolataik is erősebbek, mint például a Jobbiknak
– vélekedett Nagy Ervin. Mint fogalmazott, az LMP nehéz helyzetben van, hiszen frakciót jelen állás szerint nem alakíthatnak, ugyanakkor ígéretet kaptak a DK részéről, hogy kisegítik őket. – Az LMP egyértelműen ki van szolgáltatva Gyurcsány Ferencnek, amennyiben ő nem tartja be az ígéretét, az LMP a megszűnés közelébe kerül. Mondhatjuk azt is, Gyurcsány zsarolói pozícióba jutva rövid pórázon tarthatja a pártot. Bár azt látom, hogy Ungár Péter azok közé tartozik, akik szeretnének Gyurcsány Ferenctől megszabadulni, Kanász-Nagy Máténál nincs jele annak, hogy önállósítani akarná pártját. Ez még pártszakadáshoz is vezethet – tette hozzá Nagy Ervin.
Az elemző kiemelte, a kudarc nem csupán Márki-Zay Péter felelőssége, hanem maga a konstrukció is hibás volt, és az összes pártvezető követett el olyan politikai hibákat, amelyek a vereséghez vezettek. – Ráadásul Jakab Péter és a Jobbik esetében ez nemcsak politikai hiba, hanem a választópolgárok szemében politikai bűn is volt, hogy összefogott az MSZP-vel és a Gyurcsány Ferenc vezette DK-val, amivel szemben egykor létrejöttek és megerősödtek – utalt a párt alapító nyilatkozatára Nagy Ervin, aki úgy fogalmazott, ez az összefogás egyértelműen oka annak, hogy a Jobbik a 2018-as 26 képviselő helyett most már csak mindössze kilenc mandátummal rendelkezik.
Jakab lemondást ígért
– Ráadásul Jakab Péter morálisan is megítélhető és elítélhető azáltal, hogy esze ágában sincs lemondani, dacára annak, hogy tavaly szeptemberben leszögezte, ha nem tudja elszámoltatni Orbán Viktort, lemond – mondta Nagy Ervin, utalva arra, amikor Jakab Pétert szabolcsi kampánykörútja során arról kérdezték, hogy akár közjegyző előtt is vállalja-e, hogy elszámoltatja Orbán Viktort.
– Én simán, hallod. Ha nekem nem sikerül, le is mondok. Én nem bohócnak jöttem ide – fogalmazott akkor a Jobbik elnöke.