Folytatódik az időközi választási dömping, most vasárnap összesen hatvan településen, 74 önkormányzati pozícióba választanak politikusokat. Néhány érdekesebbnek ígérkező választásnak a Magyar Nemzet is utánanézett.
Kihívó nélkül
A Keszthelyen kialakult helyzetről lapunk már korábban beszámolt. Az eddigi helyi országgyűlési képviselő, Manninger Jenő lesz az új városvezető, miután egyetlen kihívója sem akadt. A helyi baloldal arról beszélt, hogy nincs értelme kihívni a rutinos fideszes politikust, akinek elődje, Nagy Bálint április 3-án hatvan százalék közeli eredménnyel nyerte meg a keszthelyi egyéni körzetet, a jövőben pedig Lázár János államtitkáraként dolgozik majd a kormányban.
Úgy tűnt egy ideig, hogy a keszthelyi 8. számú önkormányzati választókerületben is kihívó nélkül marad a fideszes jelölt, de végül a DK támogatásával akadt egy ellenjelölt, így a képviselő-választás még nem teljesen lefutott. A többi baloldali pártnak nyoma sincs a városban.Teljesen felszívódtak az ellenzéki pártok Békéscsabán is. Szarvas Péter polgármestert 2019-ben a voksok 79 százalékával választották újra, aki saját egyesülete színeiben indult, a Fidesz és korábban a helyi Jobbik is támogatta. A képviselő-testületbe heten jutottak be a polgármester egyesületének színeiben, és szintén heten Fidesz–KDNP-jelöléssel. A baloldali pártokat egy DK–Jobbik–Párbeszéd színekben bejutott kompenzációs listás képviselő és két MSZP–LMP-színekben bejutó politikus képviseli.
Most vasárnap a 4. számú egyéni választókerületben lesz választás, mivel a korábbi fideszes képviselő elhunyt. Jelöltet csak a polgármester helyi egyesülete és a Fidesz–KDNP állított, a baloldali pártok nem is próbálkoznak.
Szolnokon kiegyenlíthetődnek az erőviszonyok, a Tisza-parti városban ugyanis Szalay Ferenc (Fidesz–KDNP) polgármestert 2019-ben újraválasztották, a képviselő-testületben azonban az egységesült baloldal került többségbe 10-8 arányban. A mostani időközi választást egy DK-s képviselő lemondása miatt tartják, a fideszes polgármester Menkó Gyulát, egy helyi civil szervezet jelöltjét támogatja. A baloldali pártok jelöltje Kovács Károly, akit már csak négy baloldali párt támogat a korábbi összefogásból.
Újra nyerhet a Fidesz Botka László városában. Szegeden a KDNP-s Mihálffy Béla, frissen megválasztott országgyűlési képviselő körzetében tartanak időközi választásokat. A jobbikos, korábban Hitlert éltető Komjáti Zoltán Gábort a polgármester egyesülete támogatja, a Fidesz–KDNP jelöltje Ruzsa Roland, akinek jó esélye van a győzelemre a belvárosi választókerületben, 2019-ben ugyanis Mihálffy a voksok közel hatvan százalékát gyűjtötte be itt.
Egerben nyoma sincs már a baloldali összefogásnak. A Fidesz–KDNP jelöltjével szemben a baloldali pártok közül egyedül a DK indít jelöltet. A hevesi megyeszékhelyen kiírt időközi választás pikantériája, hogy a korábban a 7. számú választókerületben megválasztott Berecz Mátyás azután mondott le a képviselőségről, hogy az előválasztáson nyert. A DK-s Berecz vélhetően a biztos választási győzelemben bízott, április 3-án azonban simán kikapott a fideszes Pajtók Gábortól, így két szék közül a pad alá esett.
Nyíregyházán két körzetben is új képviselőt választanak, a Fidesz–KDNP jelöltjeivel szemben a baloldali pártok két-két jelöltet támogatnak. A Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalom és a Párbeszéd ugyanis külön jelölteket állított a többiekkel szemben.