Szentkirályi Alexandra kifejtette:
„A Ukrajnából befogadott tanulók a tanév során az adott iskolában tartott tanórákon felül heti öt többletfoglalkozást vehetnek igénybe, amely során a magyar nyelvet tanulhatják vagy felzárkóztató képzésekben veszhetnek részt. Ezt az állam fenntartótól függetlenül támogatja, az ezzel járó többletterhelést pedig az érintett pedagógusoknak kifizetik.”
A nyári szünetben az iskolák zárva tartanak, egyesületek, humanitárius szervezetek biztosítanak a gyerekeknek nyári lehetőségeket, az oktatás-nevelés azonban csak a tanév kezdetét követően indul újra.
A kormányszóvivő hivatalos Facebook-oldalán hangsúlyozta:
„Az ország történetének legnagyobb humanitárius akcióját hajtjuk végre, minden háború elől menekülőnek segítünk, ha szükség van rá egészen addig, ameddig béke nem lesz. A háború ellen ugyanis egyetlen megoldás a béke.”
Az ukrajnai zsidó közösség számíthat Magyarország támogatására a nehéz helyzetben is
Az orosz-ukrán háború elől menekülők között nagy számban érkeztek hazánkba zsidók is, sokan a harcok által leginkább súlytott területekről
– olvasható a bejegyzésben.
Kiemelte: Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközséggel együttműködve a kormány biztosítja számukra is a megfelelő elhelyezést, így jelenleg Balatonöszödön van a legnagyobb, zsidó menekült közösségnek ideiglenes otthont adó helyszín Európában. Fontos mindez azért, mert sok család itt egyesül az Ukrajnából való menekülés után.
Ma néhányukkal találkoztam is, biztosítva őket arról, hogy ameddig arra szükség van, Magyarország otthont, menedéket biztosít nekik
– fogalmazott a kormányszóvivő.
Borítókép: Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő (Forrás: Facebook/Szentkirályi Alexandra)