– Amikor a nemváltáshoz kértem engedélyt, akkor az egyik szakvéleménybe bele is írta az orvos, hogy „a fiús külső elérése miatt fogyókúrázott”. Én meg nem mondtam, hogy az még akkor nem azért volt, hanem ráhagytam – idézte fel a nő.
Beszámolójából kiderül, hogy a nemátalakítással foglalkozó filmek és könyvek is a tranzíció felé terelték.
– Tinikorban is hall a gyerek olyanokat filmekből, sorozatokból, hogy léteznek ilyenek, mondjuk Thaiföldön, de akkor még azt hittem, ez csak azt jelenti, hogy egy férfi varrat magának mellet. Akkor még nem esett le, hogy hormonkezelés is létezik – fogalmazott.
Egy másik helyen pedig arról beszélt, hogy egy speciális képregény is jelentősen alakította a szexualitását: „15 éves koromban rászoktam a Yaoi Mangákra, amik szexuális tartalmú, nők által írt fiú-fiú képregények. Nagyon sokan „betranszultak” emiatt. Azt gondoltam, hogy férfiként akarok szexelni, nem nőként. Teljesen a függője lettem. Nem szabad, hogy egy gyerek akármit felügyelet nélkül megnézhessen a neten”.
Számos olyan külföldi történet járta be a világsajtót, hogy az LMBTQ-lobbi nyomására egyes társadalmakban – elsősorban a tengerentúlon – már a szakemberek is egyfajta tabuként kezelik a nemátalakítás vágyát, amelyről még az orvosoknak sem illendő megpróbálniuk lebeszélni a pácienst.
Az USA-ban például már óvodásoknak tartott transzvesztita műsorokkal és gyermekeknek szervezett gendertáborokkal is legitimálni próbálják a legkisebbek LMBTQ-s érzékenyítését.
Bár hazánkban ennél sokkal jobb a helyzet, elgondolkodtató, hogy a 444.hu interjúalanya mindössze egyetlen konzultáció – és 100 ezer forint kifizetése – után kapta meg a nemi átalakító kezelésekhez szükséges papírt a klinikai szakpszichológustól, az elvileg ugyancsak kötelező nőgyógyászati vizsgálatot pedig még csak el sem végezték.