Noha erre írásunkban is többször kitértünk, Gyárfás nyomatékosította, hogy Portik Tamás kérései ellenére Gyurcsány Ferenccel vagy más közéleti emberrel soha nem beszélt Portikról.
A volt úszószövetségi elnök hangsúlyozta azt is, hogy Portik a Fenyő-gyilkosság perén arról beszélt, őt egykori mentora, Drobilch Gábor kérte meg arra, hogy
hogy keresse fel Gyárfást, Princzet (Fenyő másik nagy ellenfele, a Postabank volt elnöke – a szerk.), Székely Herbertet (Fenyő egyik bizalmi embere – a szerk.) és adjon a szájukba olyan mondatot, amelyben elmondják, hogy közük lenne a bűncselekményhez, és legyen hozzá hangfelvétel.
Gyárfás hozzátette még, hogy Portik többszöri provokációja ellenére sem mondta azt, hogy megbízta volna őt bárminemű Fenyő elleni fellépéssel. Megjegyezzük, cikkünkben ezt is hangsúlyoztuk.
A volt médiamogul a Mediaworks–Hírcentrumnak leírta azt is, azért áll szóba Portikkal és azért nem küldte el a maffiózót, mert tartott egy esetleges retorziótól:
„hiszen Portik közölte velem, ha őt sérelem érné, akkor még a lányaim sem lennének biztonságban” – emelte ki Gyárfás, hozzátéve:
Nem tudtam, hogy Portik felvette a beszélgetéseinket. Ha csak sejtettem volna, akkor egy olyan félreérthető szót sem mondok, amibe bármi is belemagyarázható lehetne. Amikor évekkel később Portik váratlanul újra feltűnt, és arra kért hogy hallgassak bele egykori beszélgetésünkbe, akkor szembesültem módszeréről. Akkor elküldtem.
Gyárfás a Mediaworks–Hírcentrumának kitért a Fenyő Jánossal szembeni harcára is:
„Fenyő Jánossal 1996 januárjától kerültem szembe, amikor az MTV Napkelte c. műsorát a Fenyő vezette Vico Rt. a Nap TV Kft.-től meg akarta szerezni. A Magyar Kereskedelmi Kamara választott bírósága 1996. október 11-én hozott döntése alapján az MTV a Nap TV Kft. mellett döntött. 1997. január 1-jétől a vezetésem alatt álló Nap TV Kft. újfent teljes joggal készítette az MTV reggeli műsorát. A párviadalunkból győztesen kerültem ki. Fenyő Jánossal ezzel a párharcunk lezárult, Fenyő lapjában, a Népszavában megszűntek ellenem a támadások, hosszas előkészületek után minden egymás közti vitát lezártunk. Fenyő Jánost a számomra százszázalékos siker után másfél évvel lőtték le. Sem szándékomban, sem érdekemben nem állt, hogy megölessek egy embert és ezzel egy életre kiszolgáltassam magam az alvilágnak”.
Borítókép: Gyárfás Tamás a Fővárosi Törvényszéken 2020 elején. A volt sportvezetőt Fenyő-ügyben felbujtóként előre kitervelten elkövetett emberöléssel vádolják (Fotó: Kurucz Árpád)