– A baloldallal se gazdasági növekedés, se rezsicsökkentés nem lenne – jelezte közleményében a Fidesz. Hozzátették: az elhúzódó háború és az energiaválság ellenére 6,5 százalékkal nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben, ami a magyar emberek és vállalkozások munkájának, valamint a nemzeti kormány intézkedéseinek is köszönhető.
– Az elhibázott brüsszeli szankciók azonban mélyítik az energiaválságot, és háborús gazdasági válság felé sodorják egész Európát. A Fidesz–KDNP ezért továbbra is támogatja a kormány azon törekvéseit, amivel az elhúzódó háborús helyzetben is meg tudjuk védeni az ország biztonságát, a magyar embereket és családokat, a rezsicsökkentés eredményeit, a munkahelyeket, a nyugdíjakat – hangsúlyozták.
A nagyobbik kormánypárt közleményében sajnálatosnak nevezte, hogy a Gyurcsány vezette baloldal most sem a magyar emberek oldalára állt, és következetesen támadják a magyar embereket segítő intézkedéseket.
– Gyurcsányékkal se gazdasági növekedés, se rezsicsökkentés nem lenne, újra a megszorítások és a tömeges munkanélküliség korszaka térne vissza
– írták.
Az utóbbi években számos alkalommal kiderült, hogy a baloldal nem támogatja az utóbbi tíz év legsikeresebb kormányzati intézkedéseit. A baloldal bukott miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter korábban azt ecsetelte, hogy igenis érezni kell az energiaár-növekedést. A Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció is hasonló véleményt fogalmazott meg. A pártelnök még 2014-ben egy interjúban arra a kérdésre, hogy mi lesz a baloldal közös álláspontja a rezsicsökkentésről, egyszerűen úgy válaszolt, hogy a rezsicsökkentés „az egy hülyeség”.
Ennek ellenére a baloldal az elmúlt hetekben hirtelen a rezsicsökkentés miatt kezdett el aggódni, miután megváltoztak a szabályozás részletei. Azonnal bírálni kezdték a kormányt, és kevesellték a lakossági piaci ár által biztosított kedvezményeket, miközben azt hangoztatták, hogy a kormány nem tudja megvédeni az embereket a rezsiárak elszabadulásától. Ám hiába próbálták a lépéssel tematizálni a közbeszédet, ez a próbálkozás rövid életű volt a rezsicsökkentést lassan tíz éve támadó baloldaltól.
Emlékezetes, hogy az idén nyáron a parlament által elfogadott kata adózási forma módosítását is erőteljesen támadta a baloldal. A törvénymódosítás ellen szervezett tüntetéseken baloldali politikusok is feltűntek, azonban a demonstrációkra mind kevesebben voltak kíváncsiak.