Tetten érték, majd letartóztatták Márki-Zay Péter roma vezető támogatóját
Egyelőre 30 napra rendelte el az illetékes nyomozási bíró Agócs János letartóztatását. Az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) elnökét szerdán érték tetten a nyomozó ügyészek, több millió forint készpénzt találtak nála egy kék irattartóban. A megalapozott gyanú szerint harmincmillióért árulta saját posztját az ORÖ-ben.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Ahogy az várható volt, letartóztatták pénteken az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) elnökét. A Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája egy hónapra – október 2-ig – elrendelte Agócs János letartóztatását, akit vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével gyanúsítanak.
A megalapozott gyanú szerint a terhelt az egyik cigány nemzetiségi önkormányzat képviselő-testületének elnökeként két képviselőtársának is felajánlotta, hogy harmincmillió forint ellenében lemond az önkormányzatban betöltött elnöki tisztségéről és közbenjár a korrupciós pénzt kifizető képviselő elnökké választása érdekében.
Agócs elfogásakor egy kék irattartóban több millió forint készpénzt találtak a nyomozó ügyészek, ami vélhetően az elnöki posztért kért pénz első része volt.
Az ügyészség a bizonyítás megnehezítésének, illetve meghiúsításának, továbbá a bűnismétlésnek a veszélye miatt indítványozta a terhelt letartóztatásának elrendelését. A nyomozás kezdeti szakaszban van, az eljárás elsődleges érdeke a nyomozás terhelt befolyásától mentes lefolytatása. A bíróság szerint megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén a hatóság látókörébe még nem került személyeket jogellenesen befolyásolna vagy megfélemlítene, így törekedve a bizonyítási eljárás meghiúsítására, megnehezítésére.
Agócs János büntetlen előéletű, azonban az eljárás tárgyát képező bűncselekménnyel egy ellene már folyamatban lévő büntetőeljárás hatálya alatt vált megalapozottan gyanúsíthatóvá. Figyelemmel a tettének véghezvitelére irányuló kitartó szándékára és haszonszerzési céljára, alappal lehet tartani attól, hogy a gyanúsított kényszerintézkedés hiányában újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el. A fentiek alapján a bíróság a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célokat kizárólag a letartóztatás alkalmazásával látta biztosítottnak. A végzés nem végleges.
Pénzátvétel közben tetten érték
Az ügyészség biztosította azt a 18 millió forintnyi készpénzt, amit Agócs János, az Országos Roma Önkormányzat elnöke vett át szerdán annak fejében, hogy lemondjon, és átadja tisztségét – tudta meg a 24.hu a pénz átadójától.
Ifjabb Farkas László,aki az ORÖ egyik elnökhelyettese, egyben Tiszabura polgármestere elmondta a portálnak, az összeget egy kecskeméti csárda parkolójában adta át, ahol rögtön el is fogták Agócsot.
Az már csütörtökön kiderült, hogy Farkas nem a saját pénzével követte el a hivatali vesztegetést, a Népszavának ugyanis azt mondta: „nem az én pénzem volt, ha az enyém lett volna, akkor már nem lennék szabadlábon”.
A baloldal embere
Agócs egyértelműen a baloldal embere, 2022. január elején több roma politikussal együtt Márki-Zay Péterrel pózolt. A baloldali miniszterelnök-jelölt a „közös harcunkhoz megfelelő képviselet is szükséges roma testvéreimmel” szöveggel osztotta meg a fotót közösségi oldalán.
Agócs János volt az, aki az országgyűlési választások kampányidőszakában arról beszélt, lehallgatják őt és munkatársait, amiért az ORÖ feljelentést tesz. Úgy tudjuk, erre nem került sor.
Ugyancsak ő volt az, aki Sztojka Attila kormánybiztost vádolta meg zsarolással, mint kiderült, alaptalanul.
Az ORÖ harmadik negyedévi központi támogatását visszatartotta a Belügyminisztérium, mivel nem tudtak elszámolni a második negyedévi támogatás teljes összegével. Az ezzel kapcsolatos vizsgálat még nem zárult le.
Ragadnak a bűnözők a baloldalhoz
A baloldal embere volt Kőrös Gusztáv is, akit idén májusban ismételten elítéltek. Kőrös legutóbb a Gyurcsány-féle pártban, a Demokratikus Koalícióban töltött be megyei kisebbségi vezetői posztot, és a híres-hírhedt bajai videóhamisítás miatt kapott hét hónapot, végrehajtásában egy év, hat hónap próbaidőre felfüggesztett börtönt. Ezt még az MSZP tagjaként követte el. A volt DK-s jelenleg tízéves fegyházbüntetését tölti az ál-TEK-es akciója miatt, amikor is magát államtitkárnak kiadva, kísérőit TEK-es ruhautánzatba öltöztetve vert át vállalkozókat. Az már nem meglepő, hogy a baloldal alvilági kapcsolatai sokkal komolyabbak lehettek-lehetnek, mint azt a hétköznapi emberek láthatják. „A 2010 előtti kormányzat jóval komolyabb szinten össze volt fonódva a szervezett bűnözéssel, mint azt gondolnánk, még egy miniszterre is rá lehetett volna rúgni az ajtót” – erről nyilatkozott korábban Orosz István, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) bűnszervezetek elleni osztályának volt vezetője.
Borítókép: Agócs János elfogása után, már bilincsben. Autója szélvédőjén a kék irattartó, amiben több millió forint készpénz lapult (Forrás: Ügyészség)
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.