– A kormánypárti képviselők hadat üzentek az oktatási rendszernek, háborút folytatnak a pedagógustársadalom, azaz gyakorlatilag saját nemzetük ellen – jelentette ki napirend előtt Csárdi Antal.
Az LMP képviselője szerint a kormány immár nemcsak a fizetésemelést követelő pedagógusokat akarja ellehetetleníteni, megfélemlíteni, hanem a velük szolidaritást vállaló szülőket is. Mint fogalmazott, ma már ott tartunk, hogy a kormány képviselői rendőrt hívnak a tiltakozó szülőkre, mert át akarnak adni egy petíciót. Csárdi Antal szerint ha van pénz egy mobilcég felvásárlására, akkor kell lennie a pedagógusbérek rendezésére is.
Rétvári Bence válaszában hangsúlyozta: a kormány a jövő évi költségvetésben 86 milliárd forinttal növelte az oktatásra fordítható keretet, amelynek legnagyobb részét pedagógusbér-emelésre fordítják majd, ám ezt a baloldali képviselők nem szavazták meg.
Az államtitkár emlékeztette Csárdit, hogy olyan politikusokkal indult egy listán, olyan pártok logóit tette a neve mellé, akik a pedagógusoktól elvettek egy havi bért, amikor nem tudták az ország gazdasági nehézségeit kezelni. – Most az egész világban, Európában pedig különösen komoly gazdasági nehézségek vannak, ez a kormányzat mégsem ezt az utat választja. Itt most a vita arról folyik, hogy milyen forrásból és mekkora léptékű pedagógusbér-emelés legyen – mondta Rétvári Bence.
Hangsúlyozta: minél hamarabb véget ér a háború, és ezzel együtt véget érnek a szankciók, újra lehet nagyobb gazdasági növekedés Magyarországon, és nagyobb forrásunk lesz arra, hogy a pedagógusok bérét is nagyobb mértékben növeljük.
– Emellett pedig hogyha végre valahára abbahagynák azt a tevékenységüket, hogy eljárnak Brüsszelbe, ott lediktatúrázzák a saját hazájukat, hogy ezzel késleltessék, hogy Magyarország a saját forrásaihoz hozzájusson, amit például a pedagógusok béremelésre tudunk fordítani, akkor bizony ez az összeg magasabb is lehet. Ebben kéne élen járni, tisztelt képviselő úr
– zárta szavait Rétvári Bence.