A tízezer fő feletti településeken összesen 41 választást tartottak április 3-a, az országgyűlési választások óta. A Fidesz–KDNP 34 helyen indított jelöltet, 27 választáson pedig nyertek is a kormánypárti indulók. A baloldali pártok jelöltjeit öt helyen választották meg, kilenc helyen pedig függetlenek győztek. Persze voltak olyan függetlenek is, akiket támogattak pártok: a Salgótarjánban nyertes jelölt plakátján a baloldali pártok logói szerepeltek.
Budaörsön Fidesz-közeli független jelölt nyert, Szolnokon a fideszes polgármester jelöltje, Békéscsabán pedig a megválasztásakor Fidesz által is támogatott polgármester jelöltje győzött.
Ezzel együtt is azt jelentik ezek a számok, hogy 79 százalékos hatékonysággal húzták be a jobboldali jelöltek az időközi választásokat április óta, Budapesten eddig nyolc olyan önkormányzati egyéni választókerületet hódítottak vissza a baloldaltól, amit 2019-ben még simán megnyert a hatpárti összefogás. A pesti oldalon a VII. és VIII. kerületben, valamint a Kertvárosban (XVI. kerület) és Zuglóban (XIV. kerület) nyertek kormánypárti jelöltek korábbi balos körzetekben. Budán pedig Budafokon (XXII. kerület), Óbudán (III. kerület), Újbudán (XI. kerület) és a Várnegyedben (I. kerület) győztek a Fidesz–KDNP jelöltjei.
Emellett a kormánypártok nyertek Egerben, Szegeden, Dunaújvárosban és Miskolcon is.
Mint ismert, mind a négy megyei jogú városban baloldali polgármestert és képviselő-testületet választottak 2019-ben. Ugyanez volt a helyzet kisebb településeken is. Szentendrén, Szigetszentmiklóson is ellenzéki színezetű a településvezetés. A két Pest megyei településen ennek ellenére fideszes önkormányzati képviselőket választottak a korábbiak helyére. Mindkét helyen több mint 60 százalékos eredményt értek el a fideszes jelöltek.