A tüdőgyógyászat sok évig elfeledett szakma volt, de miután az egyik leggyakoribb halálokok közé tartoznak a tüdőeredetű megbetegedések, fontos, hogy a gyógyításban a jövő kihívásainak az intézet meg tudjon felelni
– hangsúlyozta az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben, a 420 milliós kormányzati támogatással megvalósuló szimulációs oktatólabor átadásán Tóth László. Az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár kiemelte azt is: a betegellátás egyik fontos feltétele a gyakorlati képzés, a továbbképzés szinten tartása, és egy országos intézetnek kiemelt szerepe van abban, hogy teret adjon az elengedhetetlen gyakorlati tudás megszerzésének, fejlesztésének.
Bogos Krisztina, az OKPI főigazgatója mérföldkőnek nevezve a skill labor átadását, amelynek kialakítására egy használaton kívüli, 260 négyzetméteres épületet hoztak rendbe és szereltek fel a legmodernebb eszközökkel, például endoszkópos és ultrahangszimulátorral, laparoszkópos vagy bronchoscop berendezéssel.
Demény Ádám, a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság főigazgatója továbbá kiemelte, hogy az Egészséges Budapest program révén az állam hazai forrást biztosított a főváros és a közép-magyarországi régió egészségügyi fejlesztésére. Tájékoztatása szerint
az OKPI-ban nyolc épületben hárommilliárd forint értékben történtek fejlesztések, és tizenötezer négyzetméter újult meg.
Borítókép: betegellátás bemutatása egy bábun a szimulációs oktatóépület, az úgynevezett skill labor átadásán az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben. (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)