Az SZTE komoly eredményeket ért el a digitalizáció terén az elmúlt évtizedben. Ebbe a folyamatba illeszkedik a Courserával – az európai felsőoktatási intézmények közül elsőként – megkötött átfogó együttműködési megállapodás is – hangsúlyozta Rovó László, az egyetem rektora.
Az egyetem és a Coursera együttműködése 2020 tavaszán kezdődött, amikor az oktatási portál ingyenes licencekkel támogatta az SZTE átállását a pandémia miatti online oktatásra – emlékeztetett.
Az elmúlt három évben 2500 licenc segítségével fértek hozzá az egyetem hallgatói, oktatói és munkatársai a felülethez.
A Courserán világszerte 113 milliónál többen tanulnak, ezentúl pedig az SZTE minden hallgatója és oktatója tagja lehet ennek a közösségnek – emelte ki Rovó László.
A portált 2012-ben alapította Andrew Ng és Daphne Koller, a Stanford Egyetem két professzora. Ma a Coursera már a világ legnagyobb online oktatási felülete, ahol 275 felsőoktatási intézmény és vállalat legjobb képzései érhetők el. Többek között a Yale, a Johns Hopkins Egyetem, a Google és az IBM kínál digitális tanfolyamokat, amelyek az egyetem vagy a vállalat igazolásával zárulnak – fejtette ki Jeff Maggioncalda, a Coursera ügyvezető igazgatója.
A portál hét éve már nemcsak a diákoknak, hanem vállalkozásoknak, kormányzati szerveknek, egyetemeknek is kínál oktatási megoldásokat.
A Coursera és az SZTE eddigi együttműködésének eredményei közül a vezérigazgató is kiemelte A tanulás tanulása kurzus magyar verziójának elkészítését, amely a legtöbb országban az oktatási portál legnépszerűbb tananyaga.
Borítókép: Rovó László (Fotó: MTI/Rosta Tibor)