Újabb feljelentést tett a Krúdy Gyula Angol–Magyar Két Tanítási nyelvű Általános Iskola pedagógiai asszisztense ügyében a közérdekű bejelentéseiről elhíresült Tényi István, miután újabb gyomorforgató videók jelentek meg a nyilvánosságban a diákjával szexuális kapcsolatot létesítő pedagógiai asszisztensről – tudta meg a Magyar Nemzet.
Tényi már korábban is a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz (BRFK) fordult szexuális visszaélés gyanújával, miután kiderült, a diákjával szexuális kapcsolatot létesítő pedagógus, a csaknem negyvenéves LMBTQ-aktivista férfi egy tizenöt éves fiúval folytat viszonyt. Erről a közösségi médiába feltöltött videóin számolt be. A férfi a botrány kirobbanása után azt állította csak viccelt. A pedagógiai asszisztenst azóta felfüggesztették a munkahelyén. Tényi az újabb közösségi médiás felvételek kapcsán a BRFK-n a szexuális visszaélés mellett kiskorú veszélyeztetése bűntette gyanúja miatt is megtette a feljelentését.
Tényi indokolásában kitért rá, hogy
a diákjával szexuális kapcsolatot létesítő pedagógiai asszisztens 2018-ban, a Budapest Pride egyik rendezvényén számolt be arról, hogy ő hogyan intézi a rábízott gyermekek szexuális nevelését.
A beszélgetést a Soros-hálózat által finanszírozott Labrisz szervezte. A diákjával szexelő pedagógiai asszisztens egyebek közt elmondta: „volt egy dolgunk, amit meg kellett csinálni, és amellett éltük a magánéletünket”.
A diákjával szexuális kapcsolatot létesítő pedagógiai asszisztens 2018-ban a nyilvánosan fellelhető információk szerint éppen a VIII. kerületi Vajda Péter Ének-zenei Általános és Sportiskola pedagógai asszisztense volt. Az iskola honlapja és akkori saját bevallása szerint 5–7. évfolyamosoknak tartott médiaszakkört. A négy és fél évvel ezelőtti rendezvényen egy általa tartott kapolcsi nyári médiatáborról a következőket mondta:
nem korlátoztam a szexuális szabadságukat. […] Esténként… vagyis nappal forgattunk, megvágtuk az anyagot, majd a nap hátralévő részében... khhmm... azt csináltunk, amit akartunk
– áll a feljelentésben, amely arra is kitért, hogy a pedagógiai asszisztens rendszeresen többes szám első személyben beszélt a szexualitás kapcsán magáról és a rábízott gyermekekről: „forgattunk”, „csináltunk”, „akartunk”, „éltük a magánéletünket”.