A két műtőssegéd 2020 májusában egy nőgyógyászati laporoszkópiás operációra a műtő fertőtlenítéséhez egy eredetileg fiziológiás sóoldatot tartalmazó, felülcímkézett üvegben hozta a fertőtlenítőszert a raktárból. A szert a műtéthez szükséges eszközök közé, az előtérben álló asztalra tették, majd megfeledkeztek róla.
Másnap az operáción fiziológiás sóoldatra volt szüksége a vádlott szakorvosnak és a két műtőssegédnek, akik tévedésből a műtőasztalon lévő, fertőtlenítőt tartalmazó üveget használták. A műtét után jöttek rá a tévedésre, amikor az egyik műtőssegédnek eszébe jutott, hogy felcserélték a két szert. Jelezték a műtétet végző szakorvosnak, aki nem tájékoztatta erről az osztályvezető főorvost, és reoperációt sem kezdeményezett.
A kezelt beteg másnapra rosszul lett, meg kellett műteni, de a szakorvos ekkor sem jelezte a műtétet végző orvosnak, hogy az előző napi operációnál tévedés történt.
A két műtőssegéd esetében a foglalkozási szabályok megszegése a sértett halálához vezetett, míg a szakorvos szándékos foglalkozási szabályszegése a sértett életét, testi épségét közvetlen veszélynek tette ki, amivel a túlélési esélyeit jelentősen rontotta – közölte az ügyészség. Hozzátették: az orvosi szabályszegés és a sértett halála közötti okozati összefüggés azonban nem igazolható.
A Szigetvári Járási Ügyészség a szakorvost foglakozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntettével, a két műtőssegédet halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolja.