– Az M237 kódszámú farkas – amely több mint hétszáz kilométeres vándorlás után az Alsó-Rajna-völgytől egészen a Budapesthez közeli Vértesig jutott – továbbra is Budapest térségében van – tájékoztatta a Sokszínű vidéket David Gerke, a Gruppe Wolf Schweiz munkatársa. A szakember közölte azt is, hogy
az állat mozgása lelassult, és hogy a farkas hollétéről tájékoztatták a magyar természetvédelmi hatóságokat.
A portál az ügyben megkereste a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságot (DINPI) is.
– A farkas 2 hete a dél-budai agglomerációban található, azonban nem számítunk arra, hogy hosszú távon ezen a területen marad. Napközben a kirándulóhelyektől távol eső rejtekhelyén tartózkodik
– közölte a lappal Kálmán Gergely, a DINPI kommunikációs referense.
A svájci Gruppe Wolf Schweiz (GWS) M237 kódszámú svájci farkas jeladásairól szóló tájékoztatása rendszeresen eljut az nemzeti park igazgatóságához. A tudományos kutatás lényege az állat zavartalanságának biztosítása. – A természetvédelmi őrszolgálat folyamatosan készenlétben van. Amennyiben hosszabb ideig kimarad a jeladás, akkor óvatos keresést indít – fűzte hozzá Kálmán Gergely.
A farkas kerüli az embert
A nemzeti park felhívja a kirándulók figyelmét, hogy
továbbra is ügyeljenek a természetjárás alapvető szabályainak betartására.
– Fontos megjegyezni, hogy a farkas kifejezetten kerüli az embert, fél tőle, a települések közti területeken járva kimondottan óvatos. A vadon élő farkas emberre történő támadása Európában nem ismert, és Magyarországon sem fordult elő ilyen eset egyetlen alkalommal sem – tájékoztatta a portált kommunikációs referens.
Korábban a Magyar Nemzet is beszámolt róla, hogy a Svájcból egészen a Vértesig jutó, jeladóval ellátott Farkas Budapest környékére érkezhet. A Svájci farkas csoport a Facebook-oldalán osztott meg egy térképet, amelyen egy szürke farkas nyomvonala látható, ahogy Svájcból Magyarországra vándorolt.