Nagy hangsúlyt fektetnek mind a testi, mind a szellemi képességek fejlesztésére az intézményben, ennek a megjelenését szemléltették a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Tanuláskutató Intézetének mentális edzőtermi bemutatóján a szervezet munkatársai. Kiemelték, a tehetséggondozás áll az MCC fókuszában, jelenleg kétezer diákkal vannak kapcsolatban. A tervük az, hogy ez a szám tízezerre nőjön, egészen a tízéves korosztálytól a felnőttekig nyújtanak képzési lehetőséget. Az MCC-nek jelenleg 15 képzési helyszíne van, a Kárpát-medence többi országában a magyarok lakta településeken további kilenc, ezek mellett pedig Brüsszelben is nyitottak irodát.
Elmondásuk szerint az MCC Tas vezér utcai épületében is egymás mellett helyezkedik el az edzőterem, a könyvtár és a mentális edzőterem, tehát a testi, az intellektuális és a mentális képességek fejlesztése kéz a kézben jár. Hasonlóan a könyvtárhoz, a mentális edzőteremből is ki tudnak kölcsönözni eszközöket, melyekkel a képességeiket fejleszthetik.
Fontosnak gondolták, hogy ezek a modern technológiák megjelenjenek az oktatásban a diákoknál és a munkavállalóknál is. Az eszközök a személyes teljesítmény optimalizálását célozzák, valamelyik a kreativitást fejleszti, egy másik a problémamegoldó készséget, de van a stresszkezelésre használható fejlesztés is
– derült ki a bemutatón. Közöttük található a valós idejű EKG felvételére is alkalmas okospóló, a test különböző fiziológiai jelzéseit rögzíteni képes fej- és csuklópánt, illetve az alvást segítő és a koncentrációs képességet fejlesztő agytréner készülék is.
A fókuszba került két száz százalékban magyar fejlesztésű eszköz, melyekhez hasonló sincs a világon, és startup cégek együttműködésének köszönhetően alkották meg őket az MCC-n. Az egyik egy VR-szemüveg, amellyel a virtuális valóságba kalauzolják el a felhasználót, a másik pedig egy élettani jeleket rögzítő multimodális bioszenzor.