Meghalt Vágó István

A politikus hetvennégy éves korában hunyt el.

Magyar Nemzet
Forrás: Demokratikus Koalíció Facebook-oldala2023. 04. 29. 9:53
Varju László; Vágó István
Budapest, 2016. március 15. Vágó István, a Demokratikus Koalíció (DK) elnökségi tagja (b) és Varju László, a DK alelnöke az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 168. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen Pilvax kávéháznál 2016. március 15-én. MTI Fotó: Marjai János Fotó: MTI/Marjai János
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Váratlanul elhunyt Vágó István barátunk és társunk. A sikeres televíziós, az ország egykori legnépszerűbb vetélkedőjének vezetője, a Szkeptikus Társaság alapítója, a Demokratikus Koalíció elnökségében sok-sok éven át dolgozó társunk örökre itt hagyott minket. A tényekért, a tudományért, a rációért és a szabad, európai Magyarországért folytatott küzdelmét mostantól nélküle kell folytatnunk. A Demokratikus Koalíció Vágó Istvánt saját halottjának tekinti, a párt közössége, politikusai, kollégái, támogatói osztoznak a család gyászában. István, nyugodj békében!” – adta hírül a Demokratikus Koalíció elnöksége. 

A közleményből nem derült ki, hogy pontosan mi okozta az egykori népszerű műsorvezető halálát.  

A Hegyvidéki Önkormányzat is bejegyzést tett közzé, melyben részvétüket fejezték ki:

„Elhunyt Vágó István hegyvidéki önkormányzati képviselő, kerületünk lakója. A népszerű televíziós műsorvezető, szerkesztő, a hazai televíziós kvízműsorok egyik alapítója és legnépszerűbb hazai személyisége 74 éves volt. A Hegyvidéki Önkormányzat részvétét fejezi ki és osztozik a család fájdalmában.”

A népszerű televíziós halála után időközi választást kell tartani a kerületben.

Vágó István 1949. február 14-én Budapesten született. A Budapest Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Karán diplomázott. Először mérnökként, majd nyelvismeretének köszönhetően külkereskedőként dolgozott. A Magyar Televízióban az 1975. évi Riporter kerestetik című vetélkedőben tűnt fel, és 1997-ig az MTV munkatársa volt.


 

Népszerű televíziós, rádiós vetélkedők, játékok, műsorok vezetése fűződött a nevéhez: Barkochba, Ki miben tudós?, Kerék Bár, Soha jobb kort, Most mutasd meg, Fele sem igaz, Hogy kik vannak, Jókai, Szivárvány. Az Álljunk meg egy szóra című nyelvművelő műsor - amelyet Grétsy Lászlóval vezetett - 500. adása alkalmából 1997 januárjában nívódíjat kapott.


 

1997-től a TV2-n az Esti Broadway, majd a Mindent vagy semmit című vetélkedőket vezette. 1999-2009-ben az RTL Klub kereskedelmi csatorna munkatársa volt, ahol elsősorban a Legyen Ön is milliomos című műveltségi kvíz-műsor "atyja"-ként volt népszerű. A vetélkedő 2007-ben túljutott az 1000. adáson. Miután a műsor megszűnt, 2009-2010-ben a TV2-n vezette a Párbaj című vetélkedőt.


 

Televíziós munkája mellett kiváló basszusgitáros, a Favágók együttes tagja volt. 2005-ig tagja és alelnöke volt a Tényeket Tisztelők Társaságának, amelynek fő célja a racionális gondolkodás terjesztése, például a babonákkal, ezoteriával szemben. 2006-tól a Szkeptikus Társaság alapítója és elnöke volt.


 

Politikai tevékenységet is folytatott. A 2014-es önkormányzati választáson a Demokratikus Koalíció, az MSZP, az Együtt-PM és az "Európai Föderalisták" közös jelöltjeként indult önkormányzati képviselőjelöltként. 2015 januárjában belépett a Demokratikus Koalícióba, 2020-2023 között az országos elnökség tagja volt. 2023-ban Új Köztársaságért Díjjal tüntette ki a Demokratikus Koalíció pártalapítványa.


 

Több könyve is megjelent: Fele sem igaz I-II. (1984-1986), Álljunk meg egy szóra (Grétsy Lászlóval, 1992), Kérdezni (és) tudni kell (1996), Kinyitom a számat (2010), Vigyázat, csalók! Áltudósok, álgyógyítók és más szemfényvesztők (2011), Legyen Ön is kvízmester! (2011), Kinyitom a számat (2011).


 

Munkásságát 1990-ben Magyar Lajos-díjjal, 1994-ben és 2000-ben Aranyszarvas-díjjal ismerték el. 2005-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje (polgári tagozat) kitüntetést kapta három évtizedes újságírói munkásságáért, rendkívüli népszerűségnek örvendő műsoraiért, ismeretterjesztő tevékenységéért. 2005-ben Pro Urbe Budapest díjjal tüntették ki. 2006-ban Prima-díjat kapott. (MTI)

Borítókép: Vágó István, a Demokratikus Koalíció politikusa (Fotó: MTI/Marjai János)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.