A 2010-es jobboldali kormányváltás óta jelentős fordulat történt a kisgyermekek ellátásában a 2002 és 2010 közötti baloldali kormányzás időszakához képest. Mostanra már több a bölcsődékben a férőhely, mint a jelentkező. A KSH adatai szerint 2009-ben, Gyurcsány Ferenc kormányzásának utolsó évében 34 694 gyermeket írattak be bölcsődébe, miközben a bölcsődei férőhelyek száma csupán 26 687 volt, vagyis közel nyolcezer gyermeknek nem jutott hely a bölcsődékben.
A Fidesz–KDNP 2010-es kormányra kerülése után jelentős változás állt be a családoknak nyújtott segítségben, így a bölcsődei férőhelyek száma is emelkedett. A családbarát intézkedéseknek köszönhetően 2013-ra a bölcsődei férőhelyek száma túlszárnyalta a beíratott gyermekek számát, 2022-re pedig a jobboldali kormányzás sikereként plusz ötezer férőhely állt rendelkezésre ahhoz képest, mint ahány gyermeket bölcsődébe írattak a szülei.
Összesítésben 2009-hez képest 2022-re több mint 18 000-rel több bölcsődei férőhely állt rendelkezésre.
Ahogy arról lapunk beszámolt, Dukai Miklós, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára pénteken a szajoli huszonnyolc férőhelyes, kétcsoportos bölcsőde ünnepélyes átadásán közölte: a kormány legfontosabb döntési szempontja a bölcsődék létrehozásában a munka és a család egyensúlyának megteremtése, valamint a munkahelyek és a családi élet közötti minőségi kapcsolat létrehozása. Emlékeztetett arra is, hogy 2010-ben négyszáz alatt volt azon települések száma, ahol bölcsőde működött, ma több mint 1030 településen van bölcsődei férőhely Magyarországon.
Borítókép: Növekedett a bölcsődei férőhelyek száma (Fotó: Petőfi Népe/Bús Csaba)