Így tagadta a dollárbaloldal, hogy Brüsszel kötelező kvótát akar + videó

Rémhírterjesztésnek titulálták az ezzel kapcsolatos felvetéseket, és a kvóta kapcsán indított népszavazás ellen hangoltak – emlékeztet cikkében az Origo.

MAGYAR NEMZET
Forrás: ORIGO2023. 06. 10. 14:47
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke (k), felesége, Dobrev Klára, a DK EP-listavezetője, Molnár Csaba (b) és Rónai Sándor (j2) a párt mandátumot szerzett képviselői a DK eredményváró rendezvényén 2019. május 26-án
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke (k), felesége, Dobrev Klára, a DK EP-listavezetője, Molnár Csaba (b) és Rónai Sándor (j2) a párt mandátumot szerzett képviselői a DK eredményváró rendezvényén 2019. május 26-án Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A csütörtöki brüsszeli döntés után a tagállamoknak be kell fogadniuk bizonyos számú menedékkérő bevándorlót, vagy pedig büntetést kell fizetniük. Ennek összege minden migráns után 22 ezer euró (több mint nyolcmillió forint).

A szabály értelmében az is elképzelhető, hogy Magyarországnak akár 250 milliárd forintos büntetést kell fizetnie, ha egyetlen illegális bevándorlót sem fogad be.

Brüsszel visszaél a hatalmával. Át akarják telepíteni Magyarországra erővel a migránsokat

– így reagált Orbán Viktor kormányfő a döntésre.

Közben érdemes felidézni, hogy a baloldal korábban tagadta a kötelező betelepítési kvóta tervének még a létezését is – írja az Origo.

Mint ismert, Brüsszelben megszavazták a kötelező migránskvótát. A döntéshez ezúttal nem volt szükség minden tagállam szavazatára, így Magyarország nem vétózhatta meg. Azt az országot, amely nem fogad be migránsokat, megbüntetik – ismerteti cikkében az Origo.

2015-ben, a migránsválság kezdete után Brüsszel azt követelte, hogy minden EU-s tagállam fogadjon be migránsokat, és kvótákat is be akartak vezetni ennek elősegítésére.

Az Európai Bizottság akkor azt állította, hogy „erről szó sincsen”. Az elsősorban Soros György bevándorlási tervéhez köthető betelepítést Magyarország határozottan elutasította. Öt évvel ezelőtt Brüsszel kötelezettségszegési eljárást is indított, mert Magyarország nem engedte be a migránsokat.

A brüsszeli diktátumoknak akkor a sikeres népszavazás vetett véget.

A hírportál felidézi, hogy rengeteg bevándorláspárti balliberális politikus egyáltalán nem tartotta nagy problémának a 2015-ös migránsáradatot.

Botka László szegedi polgármester, aki akkor a baloldal miniszterelnök-jelöltje akart lenni, már a 2015-ös migránsválság csúcspontján egyértelműen arra az álláspontra helyezkedett, hogy mindez egyáltalán nem probléma.

Legény Zsolt, aki 2006–2010, valamint 2014–2018 között volt az MSZP országgyűlési képviselője, 2019-ben pedig a párt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei listáján szerepelt,

azt próbálta elhitetni az emberekkel, hogy nincsen semmiféle kötelező kvóta az unióban.

„Nincs és nem is lesz semmilyen betelepítési kvóta a menekültekkel kapcsolatban” − mondta Ujhelyi István szocialista EP-képviselő is.

„Szó nincs kötelező kényszerbetelepítésről (...)  Ilyen terv, amit a magyar kormány mindannyiunk fejébe próbál besulykolni, ilyen nincs” − ezt már Niedermüller Péter, korábbi EP-képviselő, most Gyurcsány-párti polgármester mondta az ATV műsorában.

„Menekültkvóta nem lesz. A népszavazásnak sincsen semmilyen következménye, akár eredményes lesz, akár nem, semmit nem számít” − mondta a kvótanépszavazásról Molnár Gyula, az MSZP akkori elnöke.

Mirkóczki Ádám, Eger − akkor jobbikos − polgármestere 

rémhírterjesztésnek nevezte a bevándorlási tervekről szóló nemzeti konzultációt, valamint nem szavazta meg a kötelező kvóta elleni alkotmánymódosítást.

Dobrev Klára 2019-ben mondta azt, hogy a migrációtól egyáltalán nem kell tartani, mert az nem is létezik. Az illegális bevándorlás veszélyeiről korábban Gyurcsány Ferenc is sajátos stílusban beszélt. A DK elnöke a 2015-ös párizsi terrortámadás után mondta azt, hogy szerinte jobban kell félni a kutyapiszoktól, mint a terroristáktól.

A teljes cikk a részletekkel és további nyilatkozatokkal ide kattintva érhető el.

Borítókép: Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke (k), felesége, Dobrev Klára, Molnár Csaba (b) és Rónai Sándor (j2), a párt mandátumot szerzett képviselői a DK eredményváró rendezvényén 2019. május 26-án. (Fotó: MTI )

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.