A pedagógusok új életpályájáról szóló törvényt az Országgyűlés elfogadta. A sokak által joggal kifogásolt, eredetileg vitára bocsátott úgynevezett „státustörvény-tervezet” leginkább vitatott pontjai az elfogadott jogszabályban már nem, vagy érdemi módosítással szerepelnek – olvasható Novák Katalin köztársasági elnök közleménye a Sándor-palota oldalán.
Novák Katalin megerősítette:
ez a törvény tehát tartalmilag már más, mint az, amely a tiltakozást kiváltotta.
A köztársasági elnök úgy folytatta, „áttanulmányozva a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény szövegét és mérlegre téve a mögötte meghúzódó törvényhozói szándékot, úgy ítélem meg, hogy az új törvény biztosítja a köznevelési rendszer működőképességének fenntartását, egyértelmű kereteket biztosít, és megteremti a béremelés alapját.”
„Álláspontom változatlan: a jövőnk kulcsa, hogy milyen felnőtté válnak a mai diákok” – fogalmazott Novák Katalin. A köztársasági elnök véleménye szerint versenyképes tudással rendelkező, magabiztos, stabil értékrendű fiatalokra van szüksége a jövő Magyarországának. Ehhez elhivatott, jól teljesítő, megbecsült pedagógusokra és minőségi nevelésre van szükség. Erről érdemes a jövőben valódi társadalmi vitát folytatni.
Sok lényeges, megoldandó feladatot is említ Novák Katalin:
elsősorban a tanári bérek érdemi emelése és a pedagógusok megbecsültségének biztosítása igényel további lépéseket.
Ezért azt kéri a magyar politikai élet minden szereplőjétől és az uniós intézményektől, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a magyar pedagógusok érdemi béremeléséhez szükséges források mihamarabb rendelkezésre álljanak.
„Mindezt mérlegelve a pedagógusok új életpályájáról szóló, az Országgyűlés által elfogadott törvényt ma aláírtam, és elrendeltem annak kihirdetését” – szögezte le Novák Katalin.
Borítókép forrása: Novák Katalin közösségi oldala