Augusztus 1-től további 25 automatát tesz készpénzmentessé a BKK, vagyis keddtől érdemes lesz a bankkártyánkat előkészíteni, mert számtalan helyen ezentúl már csak kártyával tudunk majd fizetni − emlékeztet a Metropol.
Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, a BKK egy közleményében arra hivatkozik, hogy a megváltozott vásárlási szokásokhoz igazodva, a gyorsabb és biztonságosabb kiszolgálás érdekében augusztus 1-től újabb jegy- és bérletautomatákat tesz készpénzmentessé. Szerintük a lépéssel csökken az ügyfelek megkárosítását célzó visszaélések lehetősége, a készülékek üzemeltetése pedig kiszámíthatóbb és üzembiztosabb lesz. Arról is tájékoztattak, hogy azoknál az automatáknál, ahol kártyával fizettek a vásárlók, kevésbé alakultak ki sorok.
Az utazókat egy matrica figyelmezteti majd a vásárlási módokra, illetve letakarják az automaták készpénzt elfogadó és kiadó nyílásait.
Keddtől a következő a helyszíneken változnak a fizetési lehetőségek:
- Astoria
- Batthyányi tér, aluljáró
- Bikás park
- Boráros tér, 2-es villamos és HÉV-állomás
- Csepel, HÉV-állomás
- Deák Ferenc tér
- Déli pályaudvar
- Kelenföld vasútállomás
- Keleti pályaudvar
- Lehel tér, metróbejárat, 14-es villamos-megálló
- Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtér, 2A és 2B terminál
- Mexikói út
- Nagyvárad tér
- Népliget
- Nyugati pályaudvar
- Örs vezér tere
- Puskás Ferenc Stadion
- Rákoskeresztúr-városközpont
- Rákospalota, vásárcsarnok
- Rákóczi tér
- Újpest-központ
- Újpest-városkapu
A fővárosi cég már korábban életbe léptetett több változtatást is a jegyautomaták területén. Tavasszal a Közlekedő Tömeg Egyesület Facebook-bejegyzésében hívta fel a figyelmet, hogy március 31-én mindenféle előzetes indokolás nélkül végleg bezárták a központi ügyfélszolgálatukat a Rumbach Sebestyén utcában. A helyzetet tovább rontotta, hogy ez az iroda volt az egyetlen helyszíne számos ügytípus elintézésének: csak itt lehetett például teherforgalmi ügyeket intézni, de a BKK-automatákkal kapcsolatos készpénz-visszatérítésekre is egyedül itt volt lehetőség.
Amíg a kormány megye- és országbérletekkel segíti a családok tömegközlekedését, Karácsony Gergely korábban csak azzal tudott dicsekedni, hogy a fővárosi BudapestGO sokkal jobban működik, mint a MÁV alkalmazása. Ugyanakkor volt már rá példa, hogy a budapesti applikáció meghibásodott; levonta ugyan a vásárlók pénzét, de a rendszer nem adott jegyet és bérletet. Emiatt több BKK-automatánál hosszú sorok alakultak ki. Ráadásul a főpolgármester nemrég – ígérete ellenére – megemelte a tömegközlekedés jegyek árát.
Nem emeljük a vonaljegyek és a bérletek árát, mert nincs olyan áremelés, ami megoldaná a budapesti közösségi közlekedés finanszírozási problémáit
– jelentette ki a főpolgármester a Facebook-oldalán egy évvel korábban. Szeptember 1-jétől viszont 30 százalékkal emeli a fővárosi tömegközlekedési eszközökre vásárolható jegyek árát: amíg a vonaljegy most 350 forintba kerül, szeptembertől 450 forint lesz, a buszon, villamoson megváltott jegy ára 450 forintról 600 forintra nő, míg a tízdarabos gyűjtőjegy ára egy ezressel, 3000-ről 4000 forintra növekszik.
Ez a lépés a főpolgármester-helyettest is meglepte, Tüttő Kata a Hír TV-nek azzal kommentálta a helyzetet: „Szerintem erről azért kérdezze a főpolgármestert, mert én nem értettem ezzel egyet. Szerintem nem kellett volna megemelni a jegyárakat.”