– Miként értékeli a parlament tavaszi ülésszakát?
– Elég intenzív időszakot éltünk meg. Folyamatosan hatással van az életünkre az a nemzetközi helyzet, amelyben létfontosságú, hogy minden új kihívásra gyorsan és eredményesen tudjunk reagálni. Egyrészt az orosz–ukrán háború miatt az Országgyűlésre is hárultak többletfeladatok. Támogatjuk a kormány munkáját, hogy az állami szerveket megfelelőképpen tudja irányítani a védekezés hatékonysága érdekében. Másrészt Brüsszelben különböző döntéseket hoznak, amelyek hatással vannak Magyarországra – elég csak a szankciókra vagy a migránskvóták kérdésére gondolni. Illetve számos olyan izgalmas téma volt napirendben, mint például a dollárbaloldal által kapott szabálytalan külföldi támogatások, amelyekről a plenáris, valamint a bizottsági üléseken is szó esett. Rendszeresen tájékoztatást kapunk, hogy hol tart az ügy kivizsgálása. A kormány a tavaszi ülésszak során ötvenkét törvényjavaslatot nyújtott be a Háznak. A KDNP politikusai az ülésszak során tizenkilencszer szólaltak fel napirend előtt és egyszer napirend után, hét interpellációt mondtak el, valamint tizenegy azonnali és hét szóbeli kérdést tettek fel. Aktívak voltunk és azok leszünk a jövőben is.
– Emlékezetes volt, hogy az egyik napirend előtti felszólalásában közölte: az Európai Unió érdemtelen a Nobel-békedíjra. Továbbra is így gondolja?
– 2012-ben kapta meg az Európai Unió a Nobel-békedíjat, a béke, a demokrácia és az emberi jogok ügyének előmozdításáért az európai kontinensen. A mostani szörnyű háborús helyzetben viszont semmiféle jelét nem látjuk annak, hogy Brüsszelben bármilyen életképes béketervet készítenének, ehelyett csak szankciókról, fegyverszállításokról, értelmetlen provokációkról és a háborús eszkaláció irányába mutató intézkedésekről hallani. Emiatt azt gondolom, hogy érdemtelenné vált az Európai Unió a díjra, hiszen már nem a béke érdekében tevékenykedik. A következmények rendkívül súlyosak: ennek a téves politikának a mérlege emberéletekben és tetemes anyagi kárban egyaránt mérhető lesz, az elhibázott szankciókkal pedig önmagunkat sújtjuk. A baloldal által kézivezérelt Európai Unió, a brüsszeli elit érdemtelenné váltak arra, hogy Nobel-békedíjasoknak mondhassák magukat, ezért vetettem fel a parlamentben, hogy adják vissza a díjat.